Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 9. 2020 9:09:00

Zásilku s respirátorem a pěti rouškami pošleme neprodleně, určitě budeme spěchat

Zásilku s respirátorem a pěti rouškami pošleme neprodleně, určitě budeme spěchat

Vláda Andreje Babiše se sešla ve středu 9. září 2020 k mimořádnému videokonferenčnímu jednání o aktuálních tématech.

 S ohledem na zhoršenou epidemickou situaci kabinet rozhodl rozeslat všem lidem nad 60 let osobní ochranné prostředky, respirátor a roušky. Členové vlády také dlouze diskutovali o návrhu zavést v České republice tzv. kurzarbeit. K debatě se vrátí na další schůzi.

Vláda nechá rozeslat prostřednictvím České pošty osobní ochranné prostředky lidem, kteří patří k nejvíce ohrožené skupině nemocí covid-19. Každý český občan nad 60 let by měl v nejbližších dnech obdržet zásilku s jedním respirátorem FFP2 a pěti rouškami. „Uděláme to neprodleně, určitě budeme spěchat,“ dodal premiér Andrej Babiš.

Celkem vláda plánuje rozdistribuovat 3 miliony respirátorů FFP2 a 15 milionů roušek.

Potřebné údaje České poště má za úkol poskytnout Ministerstvo vnitra z registru obyvatelstva. Potřebné množství respirátorů a roušek vláda vezme ze zásob Ministerstva vnitra, které měly být převedeny do evidence Správy státních hmotných rezerv. Vláda tedy současně v tomto smyslu zrevidovala své pondělní usnesení, které řešilo právě objem osobních ochranných prostředků, které mají být přesunuty z rezortu vnitra do státních hmotných rezerv.

Kabinet se podrobně zabýval také návrhem novely zákona o zaměstnanosti, kterým chce vláda jako náhradu za končící programy Antivirus zavést do české legislativy institut systémové ochrany pracovních míst, který by byl využitelný v mimořádných situacích, jako je současná krize zaviněná pandemií koronaviru, ale třeba i povodně či recese a další obdobné nečekané ekonomické problémy. Rozhodnutí o parametrech tzv. kurzarbeitu vláda odložila na nejbližší, pondělní jednání vlády.

Výsledky mimořádného jednán vlády naleznete ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama