Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10. 7. 2017 12:23:37 - Rintintin

opozice

Kdysi jste řekl, že byste do opozice nešel. Za tím si stojíte? A lze to chápat i tak, že byste koalici utvořil s kýmkoliv, hlavně když budete ve vládě?

Odpověď

18. 7. 2017 15:26:30 - Andrej Babiš
Dobrý den, je pravda, že jsem to řekl. Ale pak jsem o tom dál uvažoval a asi bych neodešel, ani kdyby ANO skončilo v opozici. Vemte si ale, že jsem politice obětoval už 6 let, za chvíli mi bude 63 roků. Pokud bychom vyhráli, tak chci být ve vládě a ještě něco dokázat. Vždyť jako ministr financí jsem dokázal věci, které tady předtím nebyly: Podařilo se mi za necelé jedno volební období zastavit zadlužování naší země, dokonce dluh snížil o 70 miliard, státní rozpočet přivedl do plusu 61,8 miliard, vybrat o stovky miliard na daních víc můj předchůdce a během mého ministrování se z Česka stala 2. nelépe hodnocená ekonomika v Evropě.
Ale opakuji, nechci strávit celý zbytek života v politice, musíme do ní dostat mladší a schopné lidi, kteří vymění tradiční politiky. Já osobně se cítím být manažerem, ne politikem. Nechci sedět v parlamentu a žvanit, ale chci řídit a stavět. Proto navrhujeme klouzavý mandát. V opozici se člověk může vyjadřovat a něco navrhovat, ale je to jako mluvení do zdi, protože spolupráce opozice a koalice neexistuje, jen si dělají naschvály. Co určitě nechci, je být ve vládě s komunisty.
Všechno, co se nám doteď povedlo, beru jako odrazový můstek pro další zlepšování životní úrovně v naší zemi. Samozřejmě jen voliči rozhodnou o tom, jestli budeme mít dostatečně silnou pozici, aby nás tradiční politici nedokázali vyšachovat… A co se týče případných spojenců? Já se nedívám na stranickou příslušnost, ale na to, jestli ten konkrétní člověk chce skutečně makat pro stát. Vím, že i v tradičních politických stranách je spousta solidních lidí, jenže ti jsou zašpuntovaní dole a veškerou moc si uzurpují staří známí papaláši. Mějte se moc hezky, AB.