Bc. Hana Ančincová

  • Piráti
  • Zlínský kraj
  • 1. vicehejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.11.2020 16:21:00

Sto tisíc za informace, vedoucí k dopadení viníka katastrofy na Bečvě

Sto tisíc za informace, vedoucí k dopadení viníka katastrofy na Bečvě

Ani po třech měsících od ekologické katastrofy, která se stala na Bečvě, nebyl nalezen viník.

 Na to se rozhodla reagovat statutární náměstkyně hejtmana ve Zlínském kraji Hana Ančincová (Piráti) a poslanec Petr Gazdík (STAN) vypsáním peněžité odměny člověku (whistleblowerovi), jehož informace povedou k vyřešení případu.

100 tisíc korun, které se rozhodli politici ze svých odměn věnovat, mohou přispět k nalezení pachatele, neboť je velmi pravděpodobné, že možní whistlebloweři se bojí promluvit. Výše zmínění se tak rozhodli po opětovném úterním úniku chemikálií do Bečvy.

„Chtěla bych vyzvat případného svědka (whistleblowera), který má informace o původci tohoto neštěstí, aby se nebál kontaktovat policejní orgán, případně nás kontaktoval osobně nebo na e-mail - becvuresimeted@gmail.com. Věřím, že by mu mohl být přidělen rovněž statut utajeného svědka, pokud by k tomu byly splněny podmínky. Cítím jako svoji občanskou povinnost učinit tento krok, který věřím povede k dopadení viníka. Bohužel možný trest pro pachatele považuji za výsměch vzhledem k tomu, jakou spoušť neznámá látka zanechala na několika desítkách kilometrů vodního toku. Apeluji na to, aby se v tomto případě důrazně uplatnila legislativa upravující nakládání s chemikáliemi,” vysvětluje kroky Hana Ančincová.

„Vyšetřování jedné z největších ekologických katastrof už trvá nesmírně dlouho. Zároveň je kolem kauzy celá řada pochybností a nejasných otázek, na které ministr životního prostředí odmítá dát veřejnosti odpovědi. Pak to vzbuzuje oprávněné pocity, že se vše snaží ututlat. Nelíbí se mi, že problémy lidí i krajiny na Zlínsku jsou úředníkům v Praze pořád lhostejné, proto musíme my politici z regionu začít konat a pomoci najít Policii ČR viníka, který je za katastrofu na Bečvě zodpovědný. Kdybychom od toho dali ruce pryč, bude se to opakovat i v budoucnu a my si naši krajinu likvidovat nenecháme,“ doplnil Petr Gazdík.

Hana Ančincová činí kroky v této kauze prakticky od prvního dne, stejně tak i Petr Gazdík se svým expertním týmem celou tuto kauzu studuje. Společně učiněné kroky tak logicky vyplynuly po společné debatě. Ančincová a Gazdík proto spojili své týmy a věří, že se o Bečvě již všichni brzy dozví pravdu a viník bude potrestán.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama