Bc. Jana Ryšánková

Ústecký kraj; gesce: sociální věci, kultura, památková péče
  • ČSSD
  • Ústecký kraj
  • sociální věci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.06.2010 20:11:00

Soutěž je jedna z nejvýznamnějších v Česku

Soutěž je jedna z nejvýznamnějších v Česku

Slavnostní předání cen soutěže „Jak můžeme dál žít?“se odehrálo v Památníku Terezín.

V pátek dne 4. června se v kinosále Muzea ghetta Památníku Terezín uskutečnilo vyhodnocení literární a výtvarné soutěže žáků základních a studentů středních škol s námětem „Jak můžeme dál žít?“. Za Ústecký kraj se předání cen zúčastnila radní Jana Ryšánková.

V pátek dne 4. června se v kinosále Muzea ghetta Památníku Terezín uskutečnilo vyhodnocení literární a výtvarné soutěže žáků základních a studentů středních škol s námětem „Jak můžeme dál žít?“. Za Ústecký kraj se předání cen zúčastnila radní Jana Ryšánková.

Na počátku letošního roku vyhlásil Památník Terezín již 16. ročník literární a 14. ročník výtvarné soutěže určené žákům základních a studentům středních škol s námětem „Jak můžeme dál žít?“. Obou soutěží s zúčastnilo 740 prací, jednotlivců a kolektivů, oceněno bylo nakonec 51 nejzajímavějších prací. Soutěže se konají pod záštitou Hany Greenfieldové, bývalé vězeňkyně terezínského ghetta.

„Děkuji pořadatelům této významné soutěže, která je jednou ze stěžejních v rámci České republiky mezi žáky a studenty škol. Ústecký kraj si váží toho, že je v průběhu této soutěže pozornost studentů a žáků soustředěna na město Terezín a na jeho neblaze známou část dějin v průběhu druhé světové války,“ uvedla radní Jana Ryšánková. „Terezín je městem změny, Ústecký kraj zde bude za podpory ministerstva kultury ČR v následujících letech revitalizovat některé historické objekty a stavby. Jsem ráda, že svojí účastí v soutěži projevili žáci a studenti vztah k Terezínu a Ústeckému kraji a všechny bych vás chtěla pozvat k návštěvě našeho krásného Ústeckého kraje a jeho památek,“ dodala Jana Ryšánková při vyhlašování vítězů.

Předávní cen se kromě dalších významných hostů zúčastnil ředitel Památníku Terezín Jan Munk, ředitel odboru movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií ministerstva kultury Tomáš Wiesner, představitelka Terezínské iniciativy, sdružení bývalých vězňů, Dagmar Libelová a starostka Terezína Růžena Černá.

Děti z Dětského domova, ZŠ praktické, Praktické školy, Školní jídelny a Školní družiny v Duchově, kde je zřizovatelem Ústecký kraj, si odnesly jednu z hlavních cen za svoji práci ve výtvarné soutěži.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout