Bc. Libor Hadrava

  • ANO 2011
  • Praha 13
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.09.2018 20:20:00

Praha podpořila memoriál na památku zastřeleného policisty

Praha podpořila memoriál na památku zastřeleného policisty

Pražský magistrát se rozhodl finančně podpořit Memoriál ppor. Michala Braniše – hrdinného policisty, který zemřel po přestřelce v jedné z pražských tramvají.

Sportovní akci na jeho počest pravidelně organizuje Policie České republiky. Letošní Memoriál se koná tento týden a osobně jej podpořil i pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Před více jak dvaceti lety chtěli dva policisté v pražské tramvaji zkontrolovat podezřelého muže z vraždy - jednomu z nich se však tato událost tragickou. Policista Michal Braniš po přestřelce zemřel, svým činem ale zachránil mnoho nevinných. Memoriál, který každoročně pořádá Policie ČR, se letos rozhodl podpořit i pražský magistrát. „Pro podporu této akce jsem rozhodl z řady důvodů. Hlavním z nich je trvalá a úzká spolupráce složek Policie České republiky s  Prahou v oblasti bezpečnosti. Podpora ze strany města ale především vyjadřuje respekt jeho představitelů k náročnému a rizikovému výkonu služby příslušníků policie,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro bezpečnost Libor Hadrava.

Memoriál ppor. Michala Braniše zohledňuje uctění památky člena Pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. V novodobých dějinách pražské policie se Braniš stal dokonce první tragickou obětí. „Finanční podporou chceme nepřímo pomoci utužit vazby a spolupráci v oblasti bezpečnosti na širší úrovni včetně mezinárodní, jak dokladuje i původ účastníků fotbalového turnaje napříč Českou republikou a Slovenskem,“ dodal pražský radní

Fotbalový memoriál organizuje Sportovní klub policie FC 158 Praha z. s. ve spolupráci s Pohotovostní motorizovanou jednotkou Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Jeho součástí je tradičně i pietní akt u pomníku ppor. Michala Braniše v Praze 8, který se uskutečnil ve středu před slavnostním zahájením turnaje. Zápasy se konají až do pátku na stadionu PSK Union Strašnice.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout