Bc. Lucie Šafránková

poslankyně, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku
  • SPD
  • Jihomoravský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.04.2021 11:50:12

Já to nikdy nevzdávám!

Já to nikdy nevzdávám!

Zájmy poctivých, slušných a pracujících občanů a rodin jsou pro nás vždy na prvním místě!

Od počátku vypuknutí epidemie koronaviru a uzavření škol a školek bojuji za to, aby ošetřovné při péči o děti do deseti let věku mohli v této době čerpat i nejbližší příbuzní těchto dětí, i když trvale nežijí v jedné společné domácnosti. Za předpokladu a podmínky, že se jedná o zaměstnance odvádějící nemocenské pojištění. To dosud není možné.

Smyslem tohoto mého návrhu je tedy umožnit vznik nároku na ošetřovné v době účinnosti mimořádných opatření při epidemii koronaviru, mezi která patří i uzavření některých školských zařízení, zejména části základních a mateřských škol,  při péči o děti do deseti let věku  i jejich příbuzným v linii přímé nebo v linii vedlejší  - tedy např. jejich babičkám, dědečkům, strýcům či tetám – jestliže jsou řádně nemocensky pojištěnými zaměstnanci, bez ohledu na to,
kde zrovna bydlí.

V loňském roce jsem takový návrh podala za hnutí SPD dvakrát –
vždy mi jej vládní poslanci ve Sněmovně  zamítli.

Pomoc našim rodinám – spravedlivé a dostupné  ošetřovné pro všechny!

Ale protože mi enormně záleží na tom, aby se zejména rodiče-samoživitelé a nízkopříjmoví rodiče mohli při péči o děti v době uzavření škol a školek vystřídat s dalšími rodinnými příslušníky  - hlavně proto, aby se zastavil propad jejich příjmů s reálným rizikem pádu do dluhových a exekučních pastí -  i na tom, aby se do zaměstnání mohli vrátit, nyní snad ještě více než kdykoli jindy potřební, rodiče-zdravotníci či záchranáři a vůbec všichni příslušnice a příslušníci dalších společensky důležitých profesí, a rovněž tak na tom, aby v důsledku dlouhodobé absence nepřicházeli o svá pracovní místa zaměstnanci se smlouvami na dobu určitou a zaměstnanci v tzv. zkušební době, podala jsem tento návrh i potřetí.

Tentokrát ovšem ve spolupráci s kolegyněmi z pěti dalších parlamentních stran, aby se šance na jeho přijetí zvýšila. A včera se nám, i díky tomu, podařilo  tento návrh ve Sněmovně konečně  prosadit!

Pokud nyní jeho přijetí nezdrží Senát, budou si tak moci naše rodiny nejpozději od začátku května vybrat, kdo bude o jejich malé děti v době uzavření škol a školek pečovat – tak aby to co nejlépe vyhovovalo jejich, nejen ekonomickým,  potřebám a zájmům!

Dokud se všechny děti, žáci a studenti nevrátí do školek a škol,  budeme v hnutí SPD dělat vše proto, abychom našim rodinám v této v mnoha směrech nesmírně složité a těžké době všestranně pomáhali!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama