Bc. Markéta Gregorová

Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • Piráti
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.08.2022 12:12:00

Aktuální trendy a absolutní technologická špička v oblasti kyberbezpečnosti

Aktuální trendy a absolutní technologická špička v oblasti kyberbezpečnosti

Prestižní kyberbezpečnostní konference má českou stopu. Do Las Vegas míří Pirátka Gregorová

Česká europoslankyně za Pirátskou stranu Markéta Gregorová míří do Las Vegas na tradiční a jednu z nejznámějších mezinárodních konferencí o kybernetických hrozbách, Black Hat. Tématu se dlouhodobě věnuje na půdě Evropského parlamentu a nedávno spustila i osvětovou kampaň NEklikat věnovanou právě kyberbezpečnosti.

Již pětadvacátý ročník kyberbezpečnostní konference Black Hat letos nabídne několikadenní hybridní událost. Setkání expertů, organizací i firem proběhne v Mandalay Bay Convention Center v Las Vegas. A na této stěžejní události světové kyberbezpečnosti nebude chybět česká europoslankyně Markéta Gregorová.

„Kyberbezpečnost pro mě byla jedním z ústředních témat od začátku. S postupující digitalizací kritických infrastruktur a prohloubením hybridních konfliktů s autoritářskými zeměmi se z něj ale stal jeden z hlavních fenoménů životů nás všech,“ vysvětluje Gregorová. „Přímo v Las Vegas se zúčastním například představení očekávané případové studie mapující hackerskou činnost na Ukrajině, i jak se Rusové snažili útočit na elektrickou síť 2 milionů Ukrajinců. Těším se ale i na přednášky o rizicích čínského softwaru či o útocích na volby," doplňuje Pirátka.

Konference svede dohromady největší světové experty a expertky na kyberbezpečnost, a to jak z oblasti výzkumu, tak z oblasti byznysu. Sama Markéta Gregorová se v oblasti kyberbezpečnosti zapsala naposledy jako zpravodajka nové směrnice o síťových a informačních systémech NIS 2 za výbor pro bezpečnost a obranu, která zásadním způsobem zvyšuje odolnost EU proti kyberútokům.

„Od setkání ve Vegas si slibuji přímý kontakt s nejaktuálnějšími trendy a absolutní technologickou špičkou v oblasti kyberbezpečnosti. Ráda bych nasbírala kontakty s největšími kapacitami oboru, které pak využiji při další legislativní práci na evropské půdě. To nejzajímavější z aktuálních kyberbezpečnostních trendů pak české veřejnosti představím v rámci rozbíhající se kampaně NEklikat,“ dodává pirátská europoslankyně.

Aktuální komunikaci Markéty Gregorové přímo z Las Vegas bude možné sledovat na jejím oficiálním FacebookuTwitteru nebo Instagramu


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama