Bc. Martin Půta

  • SLK
  • Liberecký kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.02.2020 16:25:00

Kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné

Kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné

Celkem 728.532.845 korun obdržel Liberecký kraj od ministerstva práce a sociálních věcí na poskytování sociálních služeb v letošním roce.

 Poskytovatelé, kteří nepodali žádost v prvním kole dotačního řízení, se mohou do 20. dubna přihlásit se svým požadavkem. Na mimořádné druhé kolo vyčlenil kraj z dotace od ministerstva částku 78.651.845 korun.

„Původní požadavek na dotaci od státu na sociální služby v letošním roce činil bezmála miliardu korun. Věřím, že částku ministerstvo práce a sociálních věcí dofinancuje na námi požadovanou sumu, a my tak budeme moci finančně pomoci těm sociálních službám, které v rámci vícezdrojového financování neobdržely dostatek peněžních prostředků na letošní rok,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Mimořádné 2. kolo je určeno jednak pro poskytovatele, kteří opomněli z objektivních důvodů podat žádost v 1. kole, a také pro nově zařazené sociální služby, které se přihlásí do krajské výzvy do základní sítě sociálních služeb pro rok 2020.

„Jedná se o sociální služby, které prokazatelně v základní síti chybí. Jsou to služby, kde objednavatelem je jednak Liberecký kraj, ale i obce v regionu. Konkrétně se jedná například o chráněné bydlení pro osoby s poruchou autistického spektra, odlehčovací služby pro osoby se zdravotním postižením, sociálně aktivizační služby, terénní pečovatelskou službu, chráněné bydlení, nízkoprahová zařízení, ranou péči anebo domovy se zvláštním režimem či domovy pro seniory,“ dodal Pavel Svoboda, náměstek pro sociální oblast.

Celkem se jedná o navýšení v základní síti sociálních služeb Libereckého kraje přibližně o 120 úvazků v přímé péči a 150 lůžek především v domovech se zvláštním režimem a v domovech pro seniory. Současně má kraj v základní síti LK 2022 úvazků a 2280 lůžek.

Žádost o finanční podporu z dotace ze státního rozpočtu v rámci mimořádného 2. kola financování bude možné podat v termínu od 10. do 20. dubna letošního roku. Aplikace pro podávání žádostí je dostupná na http://portal.mpsv.cz/. Finanční prostředky obdrží příjemci letos v červenci.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama