ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 7. 2018 13:32:59

Kulturní léto v Senátu obsadili Hanáci

Kulturní léto v Senátu obsadili Hanáci

Kulturní léto v Senátu obsadili Hanáci Právě v roce vypršení druhého senátního mandátu byl překročen počet tří tisíc návštěvníků z Hané, kterým senátorka Božena Sekaninová umožnila nevšední zážitek v podobě prohlídky historických budov Senátu.

Ve sváteční den 5. července, kdy si národ připomíná příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, vyjely na pozvání senátorky do hlavního města hned tři autobusy, jeden z Prostějova a dva z Němčic nad Hanou.

„Paní senátorka zajistila všem účastníkům komentované prohlídky Senátu, po nichž přišlo k duhu malé občerstvení, a pozvala své krajany na koncert do Valdštejnské zahrady. Ten se konal v rámci Kulturního léta v Senátu,“ přiblížila náplň dne radní Jana Halvadžievová.

Na zmíněném koncertě vystoupilo sedmdesát členů Dechového souboru ZUŠ z Němčic nad Hanou i němčický dětský taneční soubor. Senátorka všem přítomným představila účinkující, pozdravila své krajany a mluvila o svém rodném kraji.

Atmosféru setkání plně vnímal i náměstek primátorky Pavel Smetana. V ten okamžik byla totiž Valdštejnská zahrada zcela zaplněná diváky, kteří seděli i na trávnících všude kolem.

„Podpořit své krajany přijeli i sokolové z Moravy ze Sokolského sletu, který se tou dobou v Praze také konal,“ připomněl intenzivní prožitek regionální sounáležitosti Smetana.

Právě tento úžasný kulturní zážitek tak zakončil nádherný sváteční den.


Jana Halvadžievová,radní a Pavel Smetana, náměstek primátorky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout