Bc. Robert Stržínek

  • ANO 2011
  • Valašské Meziříčí
  • starosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.07.2019 21:27:00

Aviatický den láká na Šonku, vojenské letouny i parašutisty

Aviatický den láká na Šonku, vojenské letouny i parašutisty

V pořadí již čtvrtý ročník Aviatického dne na Valašsku proběhne v sobotu 27. července od 11:00 na letišti v Poličné.

Nebe v okolí Valašského Meziříčí bude patřit nejen vítězi loňské série Red Bull Air Race, ale také leteckým akrobatům, vojenským vrtulníkům či výsadkářům.
Vrcholem letošního ročníku bude bezpochyby vystoupení Martina Šonky. Český pilot je mistrem Evropy a vicemistrem světa v letecké akrobacii a také loňským vítězem série Red Bull Air Race. Co víc, v průběžném pořadí aktuální sezóny mu před posledním závodem v Japonsku patří vedoucí pozice. Závody, které zdobí nízké průlety letadel mezi nafouknutými pylony, po podniku v japonské Čibě definitivně končí.

„Návštěvníci Aviatického dne tak dost možná na vlastní oči uvidí historicky posledního vítěze Red Bull Air Race,“ připomněl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek a dodal: „Na přípravě Leteckého dne pracujeme s Danem Jíchou bezmála půl roku. Tuto akci pravidelně navštěvují více jak tři tisícovky diváků a je to opravdový letecký svátek. Je skvělé, že si Martin Šonka ve svém nabitém programu udělá prostor a přiletí nám na Valašsko ukázat své pilotní umění. Při jeho akrobacii se tají dech a věřím, že tomu tak bude i letos.“

Celodenní akce kromě Šonky nabízí i další zajímavý program. „Těšit se můžete také na leteckou akrobacii Petra Františe, v plánu jsou seskoky výsadkářů a nízký průlet stroje L-410 Turbolet. Chybět nebudou ani ukázky bitevního vrtulníku Mi-24 a obřích rádiem řízených maket letadel skupiny Great War Flying Circus, akrobatická show Jiřího Jarolímka a vystoupení polské skupiny modelů poháněných tryskovými motory. Výzkumný ústav Valašského letectva předvede bitvu o pálenici v Poličné. Spatříte i rádiem řízené modely expedičních aut,“ vyjmenoval Dan Jícha, předseda Valašského leteckého klubu.

Organizátoři pamatovali i na mladší návštěvníky. O jejich zábavu se postará program z dílny Střediska volného času Domeček. Areál letiště bude otevřen od 10:00. Parkování zdarma je zajištěno na poli směrem k vysílači. Děti do 18 let mají na akci volný vstup, dospělí zaplatí 50 korun.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama