Bc. Robert Stržínek

  • ANO 2011
  • Valašské Meziříčí
  • starosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.05.2019 14:01:00

Daří se nám zlepšovat vzhled sídlišť a tím zvyšovat kvalitu bydlení

Daří se nám zlepšovat vzhled sídlišť a tím zvyšovat kvalitu bydlení

Do konce října by měly trvat práce na dalších etapách regenerace panelových sídlišť (RPS) Křižná a Pod Oborou ve Valašském Meziříčí, které začaly v minulých dnech.

Celková hodnota investice na obě akce dosahuje výše zhruba třiceti milionů korun. Na RPS Křižná město získalo dotaci zhruba čtyři miliony korun ze Státního fondu rozvoje bydlení.

Pokud jde o sídliště Pod Oborou, úpravy se dotknou lokalit na ulicích Rožnovská, Sklářská a Zašovská. „V rámci prací provedeme rekonstrukci a úpravu stávajících chodníků, rozšíříme parkovací plochy pro automobily a vybudujeme nová stanoviště pro polozapuštěné kontejnery,“ uvedl Pavel Šváb z odboru komunálních služeb a dodal: „Vznikne nové sportovní hřiště ve vnitrobloku mezi ulicemi Zašovská a Sklářská. Část hřiště bude vyhrazena pro míčové hry, ve zbytku budou rozmístěny prvky pro venkovní posilování.“

Tím však výčet naplánovaných prací nekončí. „Navíc ještě dojde k modernizaci veřejného osvětlení a městského mobiliáře, pod kterým si můžeme představit sušáky, lavičky nebo odpadkové koše. Neopomeneme ani potřebné sadové úpravy,“ doplnil Šváb.

Na obdobný rozsah prací se mohou těšit i obyvatelé sídliště Křižná. „Vznikne nové dětské hřiště s herními prvky pro menší děti, dojde k rozšíření parkovacích míst, proběhne rekonstrukce chodníků, zbudování nových stanovišť pro kontejnery a doplnění veřejného osvětlení na ulicích Křižná a Švabinského,“ vyjmenoval Aleš Cáb z odboru komunálních služeb.

„V panelových domech žije většina obyvatel města. Jsem rád, že se nám postupně daří zlepšovat vzhled sídlišť a tím zvyšovat kvalitu bydlení,“ uvedl starosta města Robert Stržínek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama