Bc. Roman Onderka, MBA

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.07.2021 18:29:00

Strašidlo lithia je zpět. A jaká náhoda! Zase před volbami

Strašidlo lithia je zpět. A jaká náhoda! Zase před volbami

Komentář na facebookovém profilu k lithiu a volbám.

 Strašidlo lithia je zpět.

A jaká náhoda! Zase před volbami.

Před čtyřmi lety Andrej Babiš kázal, že zachránil tři biliony korun, které zafinancují důchody.

A teď narychlo sešili s ministrem průmyslu Havlíčkem a se státem ovládanou společností ČEZ humbuk, podle kterého se vlastně už skoro těží a taky skoro stojí obří továrna na baterie.

Pravda je ale taková, že za ty čtyři roky se věc kromě velkých slov prakticky neposunula a tři biliony pro důchodce jsou stále stejný předvolební guláš, jako v roce 2017.

Jediné, co se za tu dobu změnilo je, že jelikož jinde nečekají až bude těsně před volbami, aby něco dělali, tak české zásoby lithia poklesly ze tří procent celosvětových odhalených ložisek na procenta dvě.

Takto řečeno to nevypadá dramaticky. Ale ve skutečnosti během té usilovné činnosti premiéra a ministra průmyslu byly světové těžitelné zásoby lithia zvýšeny o polovinu.

S lithiem je to jako s jiným heslem ANO, které prostě musím připomenout: Dálnice, dálnice, dálnice. Viděl je někdo? Za osm let, co ANO šéfuje rezort dopravy, se výstavba dopravní infrastruktury dostala do největší krize v dějinách země a rezort funguje hůře, než za bájného ministra Řebíčka z ODS.

Dáme si anketu: Co je podle vás větší lež? Kdo myslí sliby s dálnicemi, ať dá smějícího smajlíka "ha-ha". Kdo říká, že tři biliony z lithia na důchody, dává srdíčklo. A kdo si myslí, že je to nastejno, ať dá palec nahoru.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama