Česká pirátská strana

Internet je naše moře!
  • Piráti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.02.2020 9:17:00

Apelujeme na dodržování zákona o střetu zájmů ve světle nálezu Ústavního soudu

Apelujeme na dodržování zákona o střetu zájmů ve světle nálezu Ústavního soudu

Ústavní soud svým nálezem potvrdil platnost zákona o střetu zájmů z února 2017.

 Ten nařizuje, aby společnosti ovládané členy vlády nesměly čerpat dotace ani získávat zakázky či investiční pobídky od státu a ani provozovat periodický tisk. Piráti nyní apelují na příslušné úřady i premiéra Babiše, aby konečně začali dodržovat jak český zákon o střetu zájmů, tak i evropské finanční nařízení. Celá řada analýz a stanovisek totiž již mnohokrát konstatovaly porušování uvedených předpisů firmou Agrofert premiéra Babiše, a proto se tím mj. zabývá i protimafiánský úřad NCOZ, a to na základě trestního oznámení Pirátů.

„Piráti již několikrát vyzvali české úřady, aby dodržovaly české a evropské předpisy ke střetu zájmů. Apeluji znovu na úřady a premiéra Babiše, aby se konečně začali řídit nejenom zákonem o střetu zájmů ve světle nálezu Ústavního soudu, ale i evropským finančním nařízením. Neexistuje jediné nezávislé stanovisko, které by jakkoliv obhájilo absurdní postoj premiéra Babiše a jeho vládní party,” komentuje situaci předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama