Česká pirátská strana

Internet je naše moře!
  • Piráti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.09.2021 12:28:00

Komise si uvědomuje řadu výzev, které musí řešit, teď záleží jak

Komise si uvědomuje řadu výzev, které musí řešit, teď záleží jak

Pirátší europoslanci hodnotí veskrze pozitivně tradiční projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen o stavu Evropské unie.

 Podle pirátského místopředsedy Evropského parlamentu Marcela Kolaji je zásadní priorita jednotný digitální trh, v projevu ale chybělo, jak se Komise chce popasovat s problémem zeměpisného blokování například přístupu k mediálním obsahům. Mikuláš Peksa zase kritizuje, že předsedkyně neupozornila na rozdíly v plnění klimatických cílů u konkrétních zemí.

„Podle von der Leyen je jednotný digitální trh klíčový pro budoucnost Evropy. Aktuálně vznikají nová pravidla pro digitální prostředí a Internet. Jedná se o zcela zásadní legislativu, která by pro nás měla být v následujícím roce prioritou. Musíme na digitální trhy vrátit konkurenční prostředí a zaručit, že občanské svobody budou dodržovány i on-line,“ říká Marcel Kolaja.

Podle pirátského europoslance Mikuláše Peksy měla předsedkyně zdůraznit odlišnosti v klimatických plánech některých zemí. „Green deal byl shodou celé Evropy přijat zároveň jako evropské východisko z ekonomické krize a zároveň jako účinný nástroj k řešení klimatické krize. V projevu jsme ale neslyšeli, nakolik je realizace plánu, zejména v některých zemích, pozadu za evropskými ambicemi a cíli. Jednotlivé národní plány se od sebe velmi liší a bohužel právě ten český postrádá ambice, vize a konkrétní plány, jak zajistit, aby se finanční prostředky dostaly k těm, kteří je potřebují, a ne aby si je nacpali do kapes zástupci velkých průmyslových kolosů,“ hodnotí Peksa.

Europoslankyně Markéta Gregorová je ráda, že si Evropská komise uvědomuje závažnost aktuálních problémů na hranici s Běloruskem. „Souhlasím s tím, že posílání migrantů na hranice s Polskem a Litvou je opravdu praktikou hybridní války ze strany Lukašenka. Evropa se tomu musí postavit čelem a nemůžeme zavírat oči před diktátorským režimem a vydíracími praktikami Běloruska. Jsem také ráda, že se bude Komise věnovat v následujícím období dalšímu potírání nucené práce. Zákaz prodeje výrobků například z internačních táborů muslimských obyvatel čínské provincie Sin-ťiang, Ujgurů, či dětí je cesta správným směrem,“ uvádí Gregorová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama