Česká pirátská strana

Internet je naše moře!
  • Piráti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.02.2016 15:37:00

Praha 1 žádá od Piráta 2,5 milionu Kč za informace, které jinde dostal zadarmo

Praha 1 žádá od Piráta 2,5 milionu Kč za informace, které jinde dostal zadarmo

Místopředseda pražských Pirátů Pavel Hájek dne 9. ledna 2016 požádal městskou část Praha 1 o vyexportování seznamu všech faktur za roky 2010 – 2015 do strojově čitelného souboru, například excelovské tabulky.

 Dle informací získaných přímo od zaměstnance jiného obecního úřadu se jedná o úkon, který by běžně neměl zabrat více jak několik desítek minut času. Úřad městské části Praha 1 si za tyto informace řekl o 2 493 350 Kč.

Pavel Hájek k postupu Prahy 1 říká: "Při snaze získat pro svou investigativní činnost z úřadů důležité informace se potkávám poměrně často se situací, že instituce moji žádost zpoplatní. Obvykle úřady vyčíslují své náklady na stovky či tisíce korun. Částka bezmála 2,5 mil. Kč, kterou po mně požaduje Praha 1 za jednu excelovskou tabulku, je však naprosto nevídaná. Pro srovnání, obdobnou informaci mi vydala Praha 5 i Praha 3 zcela zdarma a Praha 12 s Prahou 13 si obě účtovaly 2 hodiny práce a 380 Kč, respektive 400 Kč. Perličkou výzvy z Prahy 1 je i fakt, že úřad mi nabízí možnost zaplatit tak vysokou částku v hotovosti (což je protizákonné) a navíc se ve svém výpočtu celkové částky podle vlastní metodiky spletl téměř o 500 tisíc. Kč. Možná je na Praze 1 běžné nosit miliony v hotovosti na úřad."

Pavel Hájek proti tomuto rozhodnutí podá 8. 2. 2016 stížnost pro nesouhlas s výší částky.

Odkazy:
výzva k úhradě z Prahy 12 ZDE
výzva k úhradě z Prahy 13 ZDE
výzva k úhradě z Prahy 1:

 

Poznámka k chybě úřadu:
Úřad částku 500 tis. Kč za rok faktur násobí 5x, ale Pavel požaduje faktury za 6 let


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama