ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.10.2017 7:38:00

Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek

Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek

Motoristé mohou od včerejška jezdit po dalším novém úseku dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec.

 Pět kilometrů dlouhý úsek navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Do doby, než budou dokončeny navazující části dálnice, zůstane tento úsek pro motoristy bez dálničních poplatků.

„Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek. Další dva jsou v realizaci a blízko zahájení je také obchvat Českých Budějovic, ke kterému už máme připravenou dokumentaci. Se stavbou bychom chtěli začít příští rok“, uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Stavba úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem vyšla na 634,7 milionu korun (bez DPH), což oproti předpokládané ceně stavby ve výši 1,4 miliardy korun (bez DPH) představuje úsporu téměř 54 %. Stavba, kterou realizovalo Sdružení STRABAG – EUROVIA – D3 Veselí – Bošilec, trvala dva a půl roku. Pro řidiče bude úsek průjezdný dnes vpodvečer.

V rámci dálnice D3 je postaven také tříkilometrový úsek u Českých Budějovic mezi Borkem a Úsilným. Řidičům slouží od 27. září.

Aktuálně se v České republice staví 230 kilometrů nových úseků dálnic a silnic I. tříd. Ještě letos a na přelomu příštího roku začne výstavba dalších 152 kilometrů dálnic a silnic I. třídy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama