Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

  • DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.02.2024 21:04:43

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k případu bezcitného zastřelení devítiměsíčního štěněte

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k případu bezcitného zastřelení devítiměsíčního štěněte

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je pobouřena jednáním myslivce, který před několika dny u Nového města na Moravě bezdůvodně zastřelil hledané devítiměsíční štěně Border kolie, když se zaseklo vodítkem o oplocenku.

Pejsek se ztratil 18. února a byl intenzivně hledán majiteli i Psím detektivem. Na letácích bylo uvedeno "Pejsek slyší na jméno Theo a nemá problém s lidmi ani se psi. Na obojku má telefoní číslo. Theo je Border kolie Černo-bílo-hnědé barvy. Ztratil se v okolí Nového Města na Moravě." Na přání majitelky bylo zveřejněno: "Theo byl zastřelen "myslivcem" , když se zasekl s vodítkem o oplocenku. Přesto ho "pan myslivec" zastřelil. Dávejte pozor na své miláčky v katastru obce Petrovice u Nového Města na Moravě!!!"

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT žádá orgány veřejné moci o spravedlivé a přísné potrestání viníka, očekává, že jednání střelce bude posouzeno jako trestný čin týrání zvířat.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT požaduje rovněž, aby pachatelé, kteří týrají či trýznivým způsobem zabíjí zvířata, byli spravedlivě odsuzováni k trestům stanoveným trestním zákoníkem a nikoliv jen k pohrůžkám trestem. Týrání zvířat je, s ohledem na naprostou bezmocnost obětí, mimořádně zavrženíhodné. DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT konstatuje, že zatím pachatelé těchto trestných činů odcházejí od soudů se směšnými tresty, tj. pokutou, podmíněnými tresty, nebo dokonce nejsou stíháni vůbec.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vyzývá kompetentní orgány k přísnějšímu posuzování povolení vlastnit zbraň k mysliveckým účelům. Zároveň žádá osoby mající zákonodárnou pravomoc, aby neprodleně navrhly změnu mysliveckého zákona, která by zpřísnila nošení a používání střelných palných zbraní. Mnoho údajných omylů a nehod pramení právě z toho, že myslivci manipulují se střelnými zbraněmi, což má velmi často fatální následky. Podle DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT by se tak předešlo mnohým škodám na životech nejen zvířat, ale i lidí.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT si klade za cíl prosadit důslednější ochranu zvířat, živočichů, přírody, vody, ovzduší, podnebí, životního prostředí, ale též větší práva pro zvířata, resp. jejich větší právní ochranu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je dvacátou registrovanou politickou stranou za práva zvířat ve světě, resp. Česká republika je dvacátou zemí, ve které existuje strana zaměřená primárně na obranu práv zvířat.
NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!
MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.
BRÁNÍME TY, KTEŘÍ SE BRÁNIT SAMI NEDOKÁŽÍ
CHRÁNÍME ZVÍŘATA A JEJICH PRÁVA.ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
V Domažlicích 21. 2. 2024
Prohlášení: https://dsz321.webnode.cz/news/prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-pripadu-bezcitneho-zastreleni-devitimesicniho-stenete-border-kolie-myslivcem-na-vysocine/
Petice: Trest pro myslivce, který zastřelil devítiměsíční štěně https://www.petice.com/trest_pro_myslivce_ktery_zastelil_devitimsini_tn

***
FB stránky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: https://www.facebook.com/DSZ-ZA-PR%C3%81VA-Zv%C3%AD%C5%99at-2390059371038158

FB stránky Demokratičtí zelení: https://www.facebook.com/destze

***
https://www.youtube.com/watch?v=SL3Na6G3QNY

https://www.youtube.com/watch?v=lTeIgJI9vjI

--
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
***ochrana zvířat a jejich práv***

Více zde:
https://dsz-zapravazvirat.cz/
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama