Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.07.2020 22:38:00

24 000 dětí. Na tolik dětí v Česku úplně kašle jeden z rodičů

24 000 dětí. Na tolik dětí v Česku úplně kašle jeden z rodičů

Komentář na facebookovém profilu k projednávanému náhradnímu výživnému ve sněmovně

Na tolik dětí v Česku úplně kašle jeden z rodičů a neplatí výživné. Ať si kdo chce, co chce říká, tyhle děti a jejich pečující rodič si zaslouží podat pomocnou ruku. A dnes jsme po 15 letech díky návrhu zákona o náhradním výživném nejblíž cíli.

Placení výživného je správné a hlavně normální. Pokud někdo neplatí, musí se to řešit exekucí. Tam, kde nepomůže ani ta, nastoupí náhradní výživné. Je mi jasné, že samoživitelé bojují nejen s fatálním nedostatkem peněz, ale taky s časem. Na nějaké – JEDNOU a AŽ, se opravdu nedá hrát. Děti rostou a s nimi i jejich potřeby.

Náš návrh počítá s tím, že na náhradní výživné bude nárok, pokud poběží exekuce. Žádost si pečující rodič podá na Úřadu práce, kde matce nebo otci pomohou vyplnit jak žádost o náhradní výživné, tak i návrh na exekuci, pokud si s tím rodič nebude vědět rady. Žádost bude nejpozději do měsíce vyhodnocena a výplata přijde na účet. Jsem ráda, že tento návrh paní poslankyně a páni poslanci v 1. čtení podpořili.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama