Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14. 7. 2020 16:49:00

Dostupné bydlení je u nás už patnáct let přelud

Dostupné bydlení je u nás už patnáct let přelud

Komentář na facebookovém profilu k dostupnosti bydlení

 Na vlastní bydlení skládáme peníze nejdéle v celé Evropě. Dostupné bydlení je u nás už 15 let přelud. Lidé rvou léta peníze do cenově našponovaných pronájmů a mladí často zkysnou v „Mama a Tata hotelech“, protože na vlastní domov prostě a jednoduše nemají.

Své o tom ví i poslanec ČSSD Jan Birke, který tristní situaci bytového trhu řeší deset let z pozice starosty Náchoda. Proto je to on, kdo za ČSSD předložil návrh zákona o dostupném bydlení.

Předložená úprava zákona by umožňovala obcím i občanům budovat byty v družstvu nebo spolku. To podle našich propočtů sníží ceny bytů až o 33 procent. Pak by na ně měli i lidé se středními a nižšími příjmy. Sociální demokracie chce, aby uspěl zákon pro lidi, ne pro developery a ekonomické analytiky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama