Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.11.2020 14:03:00

Důchodová reforma budí vášně na všech frontách

Důchodová reforma budí vášně na všech frontách

Komentář na facebookovém profilu k přípravám důchodové reformy

 Každý se pasuje na odborníka, každý má k tomu co říct... Požádali jsme proto OECD, aby ona se vší kompetencí zhodnotila náš důchodový systém a doporučila další postup.

A hádejte co? Máme to potvrzené. Důchodová reforma, kterou na MPSV připravujeme, jde správným směrem! Zpráva OECD se s našimi postupy ztotožňuje. Jediné v čem se rozcházíme je zvyšování důchodového věku. OECD doporučuje zvýšit, my to ale rozhodně dělat nebudeme! Člověk si má po celoživotní práci svoji penzi užít ve zdraví a klidu, 65 let je maximum. A nedokážu si představit, že by se věk odchodu do důchodu ještě zvyšoval!

Několikaměsíční bádání a zprávu OECD jsme konzultovali také s odborníky na dnešní Komisi pro spravedlivé důchody. Reformu představíme do konce roku a všichni se shodujeme, že věk odchodu do důchodu se zvyšovat nebude, penze musí růst a oceňovat je nutné jak práci, tak péči.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama