Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.06.2021 22:13:00

V naší zemi nebudeme podporovat novodobé otrokářství

V naší zemi nebudeme podporovat novodobé otrokářství

Komentář na facebookovém profilu k praktikám zprostředkovatelských pracovních agentur.

V Česku máme dvě kategorie zaměstnanců  Ti první mají normální smlouvy, mohou být členy odborů, společně vyjednávat o platových podmínkách a ozvat se, když jsou jejich práva pošlapávána.

A pak tu máme druhou kategorii – lidi, pro které neplatí nic z toho.  To jsou ti, jimž zaměstnání zprostředkovávají pracovní agentury. Jejich často nižší mzdy navíc vytvářejí tlak i na běžné zaměstnance: dává se jim tím najevo, že každý je nahraditelný. Jenom Čechů takto pracuje přes 130 tisíc, o cizincích ani nemluvě.

To musí přestat. Proto za ČSSD  předkládám novelu zákona o zaměstnanosti, která v prvním kroku omezí možný počet agenturních zaměstnanců ve firmě maximálně na 10 %. Zaměstnanci si musí být rovni. Každý má právo na férovou práci, férovou mzdu, jasná pravidla a ochranu. Jako je nemocenská či ošetřovné!

V naší zemi nebudeme podporovat novodobé otrokářství. Agenturní zaměstnávání má být jen doplněk, ne standard.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama