Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

  • Trikolora
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.05.2022 12:15:01

Vousáči: Ministerstvo zdravotnictví ignorovalo upozornění výrobce respirátorů

Vousáči: Ministerstvo zdravotnictví ignorovalo upozornění výrobce respirátorů

Vousáči pozor! Výrobce tvrdí, že respirátor nosit nemáte.

Málo kdo čte návody k jednoduchým věcem a tedy i k respirátorům. Člověk je vezme a intuitivně užije v rámci obecné lidské rozumnosti. Prof. Jan Pirk je jeden z mála, který si návod přečetl a upozornil mne, že respirátory nemají nosit vousáči, za což mu děkuji.

Přečetl jsem si návod na použití respirátoru GPP2 od výrobce z Karlových Varů. A skutečně v rámci části UPOZORNĚNÍ je věta: Nepoužívejte, mate-li vousy nebo jakékoliv jiné ochlupení obličeje, které by mohlo zamezit těsnému přilnutí mezi obličejem a ochranným prostředkem.

To, že nečtou návody běžní lidé, je jejich věcí. Něco jiného je, neřídí-li se návodem držitelé moci, kteří určité výrobky vnucují lidem proti jejich vůli. Ministerstvo zdravotnictví ve svých mimořádných opatřeních nařídilo nošení respirátorů i vousáčům a na toto upozornění výrobce nereagovalo. Buď proto, že na ministerstvu nikdo návod nečetl, nebo jej četli a vykašlali se na to. Ovšem vnucování ochranných a zdravotních pomůcek lidem v rozporu s pokyny výrobce je porušení povinnosti dobré správy ministerstvem. Ministerstvo nereagovalo na tuto skutečnost výjimkou pro vousaté, ale ani se k této skutečnosti nevyjádřilo v odůvodnění opatření.

Vousáči, pokud jste dostali pokutu za nenošení respirátoru, kterou jste ještě nezaplatili, braňte se, že jste postupovali podle pokynů výrobce, tedy podle návodu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama