Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.10.2019 8:36:00

Zdravotnictví potřebuje rekondiční kúru, rozpouštění rezerv pojišťoven není řeše

Zdravotnictví potřebuje rekondiční kúru, rozpouštění rezerv pojišťoven není řeše

Komentář místopředsedy sněmovního zdravotního výboru za ODS

 Už tři měsíce jsme svědky obvyklé frašky. Odboráři tvrdí, že zdravotnictví bez peněz navíc zkolabuje do půl roku, ministr zdravotnictví říká, že je vše v pořádku. Pravdu přitom nemá ani jedna ze stran, české zdravotnictví není úplně zdravé, zároveň ale není pravdou, že ho rozpouštění rezerv zdravotních pojišťoven spasí.

České zdravotnictví potřebuje reformu, potřebujeme vědět, kolik co stojí na základě tvrdých dat, ne ‚dojmologie‘. Potřebujeme vědět, jak kvalitní jsou jednotlivá zdravotnická zařízení, a potřebujeme mít pevně, jasně a transparentně nastavený systém úhrad – jak se ukazuje, úhradová vyhláška naprosto selhává.

Proto odmítám tvrzení, že zdravotnictví potřebuje rozpustit rezervy pojišťoven. V případě zhoršení ekonomické situace ČR by totiž mohlo dojít k tomu, že rezervy nebudou stačit a zdravotnictví skutečně zkolabuje. Zdravotnictví prostě potřebuje ‚rekondiční kúru‘ a my v ODS už na jejích konkrétních parametrech pracujeme.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout