Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc.

  • Plzeňský kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.01.2013 15:00:00

Koho budu volit v druhém kole prezidentské volby?

Koho budu volit v druhém kole prezidentské volby?

Z přesvědčení Miloše Zemana

Aniž bych chtěla Jiřímu Dienstbierovi jakkoliv křivdit, protože v tom byl patrně zcela nevinně, nemohu zapomenout, že maxičlánkem v deníku Právo jej bez jakýchkoliv předchozích diskuzí v ČSSD navrhnul David Rath na jaře 2012 jako kandidáta na prezidenta.

A protože Ratha už léta dobře znám, tak si dovedu představit, že tímto „sólokaprem“ nemínil Jiřímu Dienstbierovi nikterak prospět. Nepochybně za tím byl zcela jiný úmysl, podobně jako v mém případě v r. 2005. Ze které hlavy asi pocházel tajuplný údaj, předaný paní redaktorce Mf Dnes pí.Riebauerové, že ministryně zdravotnictví Milada Emmerová chce znárodnit zdravotnictví ? Tato „dělová koule“ pak rozpoutala aféru v různých sdělovacích prostředcích, a tak mě premiér Paroubek bez problémů den ze dne odvolal, aby tak učinil prostor pro politický exhibicionismus jeho příteli Rathovi. Nenapadá nikoho jistá analogie v případě Jiřího Dienstbiera ? Nechtěl jej tímto způsobem také dostat ze scény tím, že  tehdy  méně výrazná Dienstbierova politická minulost ve stínu jeho otce neslibovala postup do druhého kola prezidentských voleb ? A to při jakémkoliv složení ostatních kandidátů ?

Ve druhém kole prezidentské volby budu volit z přesvědčení Miloše Zemana a ani mi to nemusí nikdo radit. I když jsme se osobně kdysi vůbec neznali, byl mi jeho styl politiky od počátku sympatický. To byl i důvod, proč jsem do ČSSD v r. 1994 vstoupila. Jde o muže inteligentního, vysoce vzdělaného, který dokáže formulovat svoje myšlenky i činy tak, že to pochopí každý občan, bez zřetele na typ vzdělání....Že jeho vláda vedla k prosperitě a zlepšování životní úrovně většiny, je všeobecně známo. Že jeho nezvolení prezidentem nebyl tehdy jeho neúspěch, ale nebetyčná urážka jeho osoby a bývalého předsedy úspěšné ČSSD, a to zásluhou některých jejích vysoce postavených členů. Že jeho osočování ze strany Jiřího Paroubka byla obyčejná neomalenost, která jako poslední kapka vedla k přeplnění poháru hořkosti. Nedivím se, že tehdy ukončil členství v ČSSD. Všechno má totiž svoje meze.... Tento výsledek pak zavinil usídlení pravice na všech možných postech a úrovních, a to počínaje v polovině roku 2006 po parlamentních volbách.

Mobilizace příznivců pana Karla Schwarzenberga se pomocí sociálních sítí rozprskla nejen po celé ČR, ale i po celé zeměkouli. Připomíná mi to ten styl předvolební kampaně, který vyzýval „ báby a dědky k účasti ve volbách“ v r. 2010. Jaké to mělo a má dopady si snad všichni uvědomujeme. Reprezentativní vzorek zvolených zastupitelů sedí nyní v poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a potažmo i v současné vládě.

Vážení spoluobčané, volte Miloše Zemana ! Ručím vám za to, že tím zajistíme, aby se na Hrad dostal ten nejlepší z kandidátů.

Doc.MUDr.Milada Emmerová,CSc., senátorka PČR

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama