Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc.

  • Plzeňský kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

03.04.2011 20:37:47 - jenda renč

Analýza rozmístění lůžek a obložnosti je nezbytná

paní poslankyně, také se domníváte, že je v našem zdravotnictví nadbytek lůžek a že snížením jejich počtu se systému uleví? díky jenda

Odpověď

06.04.2011 12:00:36 - Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc.
 Vážený pane Renč,
domnívat se může kdekdo leccos, ale realita může být zcela jiná. Například v Plzeňském kraji byla z mého podnětu ve funkci hejtmanky provedena mj.
analýza rozmístění lůžek a jejich charakteru na území našeho kraje, a to bez ohledu na charakter zřizovatele. Bylo zjištěno, že podle dosavadních užívaných kritérií je lůžek přiměřený počet, ale určitá restrukturalizace je na místě. Náš kraj je v tomto ohledu relativně nejhůře v rámci celé ČR
: z celkového počtu 7 okresů je lůžková péče zajištěna jen v pěti z nich.
Tato lůžková zařízení jsou navíc kumulována v krajském městě Plzni, takže dostupnost péče není zdaleka rovnoměrná. Směrem severovýchodním nemocnic přibývá, ale s ohledem na hustotu obyvatel je možné, že jich nadbytek nemají. Zmíněná analýza je nutná v každém kraji a jen tak může Ministerstvo zdravotnictví a potažmo krajská vedení  provádět  případnou redukci lůžek. Spolupráce je žádoucí se zdravotními pojišťovnami, poněvadž jejich údaje včetně statistických mají neocenitelnou hodnotu. V neděli toto opakovaně nabízel generální ředitel VZP MUDr.Pavel Horák.
Jeho spolupráce se současným ministrem Hegerem by mohla přinést  užitečné reformní kroky, ovšem za podpory vlády, Parlamentu a všech obyvatel ČR.
Osobně bych jim držela palce....

S díky za zájem a s pozdravem    Milada Emmerová