Eva Decroix, MBA

  • ODS
  • Vysočina
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.10.2021 22:07:00

Chybí vůle situaci řešit

Chybí vůle situaci řešit

Komentář na facebookovém profilu ke karanténám.

 Právě jsem mluvila s právním oddělením Hlavní hygienické stanice a mé zděšení je těžko vyjádřitelné.

Právně je zkrácení karantény nařízené minulý týden možné, ale bylo by to moc práce pro Krajské Hygienické stanice. A prázdniny nejsou žádný důvod, proč dětem vyhovět. Takže milé děti seďte doma, úředníci na Vás nemají čas!

Rodiče se mají odvolávat proti rozhodnutím o nařízení karantén. Rozhodnutí byla sice vydána správně, ale prý by mohla být změněna (na základě čeho, když jsou správná, mi nebylo řečeno). Rozhodnutí o karanténě doručená formou SMS nejsou platná (Jako opravdu?!). 

Toto je úplně šílené, když sám právník úřadu zpochybňuje celé trasování a dělá hlupáky ze všech, kteří na základě SMS od hygieny sedí doma, a ponouká je k tomu, aby nesmyslně podávali odvolání. Místo toho, aby byla centrálně situace právně upravena.

Celá situace je řešitelná jednou A4, kdy Hlavní hygienička metodickým pokynem umožní, aby karantény, které k dnešku trvají týden, mohly být ukončeny na základě negativního testu. Pouze chybí vůle situaci řešit!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama