Eva Decroix, MBA

  • ODS
  • Vysočina
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.12.2022 13:32:00

Umožňuje dát jednoznačně najevo, že byla překročena akceptovatelná hranice

Umožňuje dát jednoznačně najevo, že byla překročena akceptovatelná hranice

Komentář na facebookovém profilu k sankčnímu zákonu.

 Tento zákon byl potřeba již před válkou. Tato posílila jeho důležitost a zrychlila celý proces. Umožňuje, abychom jako stát nezůstali bezbranní a bezradní, ale mohli asertivně prosazovat naše zájmy a chránit se proti chování států, které pošlapává naše hodnoty a tím často i naši bezpečnost. Umožňuje dát jednoznačně najevo, že byla překročena akceptovatelná hranice. Umožňuje jednat, když jsou upírána základní lidská práva, ať už je to komukoliv a kdekoliv. Vždycky se nás to týká!

Ani sankční zákon ale není samospásný a jakkoliv posiluje naši suverenitu, tak musí být doplněn naší strategickou nezávislostí na jiných mocnostech.

Díky Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Jan Lipavský - ministr zahraničí ČR, ale také oběma komorám Parlamentu České republiky!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama