Ing. Adam Scheinherr, MSc., Ph.D.

  • PRAHA SOBĚ
  • Hlavní město Praha
  • nám. primátora HMP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,42. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.10.2021 22:09:00

Konečně přechody na Jiřáku

Konečně přechody na Jiřáku

Komentář na facebookovém profilu k vyřešení bezpečnosti na frekventované pražské križovatce Vinohradské a náměstí Jiřího z Poděbrad

 Křižovatka Vinohradská a náměstí Jiřího z Poděbrad: skákání přes zídku a křiklavá červenobílá zábradlí. Přebíhání přes silnici a koleje z tramvajové zastávky. Motání se v podchodu, když se potřebujeme dostat na Žižkov, trhy na Jiřáku, nebo tramvajovou zastávku cestou z parku. S tím bude za měsíc konec. Před pár dny jsem tomu symbolicky pomohl i já cestou do práce.

Konečně zde přejdeme silnici jako v moderním městě a v Praze bude zase o jednu komplikaci pro chodce méně. Tentokrát v samotném srdci Vinohrad. Díky moc kolegům z městských částí, Janu Korseskovi z Prahy 2 a Ondřeji Rutovi, místostarostovi Prahy 3, za spolupráci.

S Prahou sobě neustále hledáme špunty, u kterých si chodci akorát klepou na čelo, když někam někam jdou. Kam dáme přechody, tam lidí chodí. Už se to několikrát potvrdilo. Proto přejdeme Legerovu mezi Vinohradskou a Muzejní oázou, „Chodníček smrti“ už je normální chodník, na Karlově náměstí už nemusíme do podchodu stejně jako na Florenci u autobusového nádraží. V ulici na Slupi se vedle sebe vejdou dva kočárky i člověk, co jde naproti.

Tyhle malé velké drobnosti dělají v našich ulicích hrozně moc. Budu rád za vaše další tipy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama