Ing. Adolf Jílek

  • TOP 09
  • Dolní Studénky
  • zastupitel obce
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

06.03.2011 20:41:39 - král

Náklady na pronájem kanceláře v obvodu senátora

Dobrý den vážený pane senátore, dočetl jsem se, že ze senátorských náhrad financujete vlastní stranu, když jí platíte za kancelář. Není to nedovolená podpora? Jen pro pořádek, ptal jsem se i jiných senátorů, protože podobné záležitosti neprovádíte sám, ale rád bych slyšel Vaše vysvětlení. Koukal jsem jako blázen, když jsem četl, že jste zaplatil za pronájem milion a půl a to ještě konkurentům od lidovců. Děkuji za odpověď, Král

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

08.03.2011 10:33:36 - Ing. Adolf Jílek
Vážený pane, senátorské náhrady nepoužívám k financování žádné strany. Jsou to prostředky na dopravu a výkon funkce v senátním obvodě. Od 1.1.2010 jsou zdaněny jako mzda včetně odvodů na zdravotní a sociální pojištění. To co vy máte pravděpodobně na mysli jsou náklady na pronájem kanceláře v obvodu senátora.Ty platí Senát PČR na základě smlouvy s pronajimatelem. Maximální ceny jsou dány zákonem a ovlivňuje je především velikost obce, kde kancelář je.Cena zahrnuje nájemné za plochu kanceláří, voda, teplo, světlo a nábytek s dalším vybavením. Je pravda, že majitelem prostor, které využívám jako senátorskou kancelář je KDU-ČSL, již více jak dva roky nejsem členem této strany, takže o podporu vlastní strany rozhodně nemůže jít. Kancelář jsem nechtěl měnit, i když mě někteří militantní členové po vyostření mého sporu s tehdejším předsedou C. Svobodou k tomu vyzývali. Důvody jsou dva hlavní:
- vstup do kanceláře je přímo z chodníku, žádné dlouhé a nepřehledné chodby, žádné schody
-místo už je dlouho známé a na poslední dva roky mého mandátu jsem nechtěl měnit adresu(jsem konzervativní a většina z občanů, která zavítá do kanceláře nemá ráda změny).
 
S úctou a pozdravem
Ing. Adolf Jílek  senátor