Ing. Aleksandra Udženija

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.09.2020 20:35:00

Chceme v Praze dostatečné množství odběrových míst

Chceme v Praze dostatečné množství odběrových míst

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

 Vzhledem k nárůstu počtu nakažených i velmi negativních dopadů na ekonomiku hlavního města dnes zastupitelé jednohlasně přijali usnesení na podporu razantního rozšíření počtu odběrových míst o patřičně vybavené lékárny. Zároveň bude prověřena možnost okamžité personální pomoci Hygienické stanici hl. m. Prahy.

“Praha nemůže být závislá pouze na jednání a rozhodování vlády, ale vzhledem k negativním dopadům na život Pražanů musí okamžitě vyvíjet vlastní aktivity a řešení. Jsem velmi rád, že jsme se dnes dohodli napříč všemi stranami. Všem za to mnohokrát děkuji,” uvedl k dnešnímu usnesení Tomáš Portlík, předseda pražského regionálního sdružení a zastupitel hl. města Prahy. Na finální podobě usnesení se totiž podíleli zastupitelé z koaličních i opozičních stran.

"V posledních dnech jsme svědky dlouhých front na odběrových místech, na které si Pražané zcela oprávněně stěžují. I proto chceme, aby v Praze bylo dostatečné množství odběrových míst, kde by si obyvatelé Prahy mohli nechat udělat test," dodává předsedkyně klubu Alexandra Udženija.

Systém včasného a rychlého testování je přitom klíčový. Osoby s negativním testem a jejich okolí nemusejí být zbytečně omezováni. Přesným monitoringem pak mohou nemocnice uvolnit své kapacity pro potřebné pacienty a to i s jiným onemocněním. Zapojením lékáren s profesionálním zdravotním personálem se tak Praha připojí například k New Yorku, kde byla situace jedna z nejhorších na světě.

Zastupitelstvo zároveň požádalo poslance za hlavní město, aby podobné rozšíření odběrových míst i na celostátní úrovni navrhli v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama