Ing. Alena Vitásková

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

5. 10. 2016 20:40:24

3.bod mého volebního programu

3.bod mého volebního programu

Shrnutí programových cílů Aleny Vitáskové

 ZÁKON-PODPORA DROBNÝCH PONIKATELŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ

·         Řada podnikatelů a živnostníků byla poškozena krachující společnosti OKD-NWR. Do této situace se nedostali vlastní vinou, nýbrž špatnou privatizací a následnými kroky, souvisejícími s insolvencí, dříve nejbohatší firmy v tomto regionu.

·         Tito podnikatelé mnohdy nedostali uhrazeny faktury, museli zaplatit DPH, další zákonné odvody a jejich podnikatelská činnost, převážně soustředěná na OKD, nemá další uplatnění.

·         Restrukturalizace Ostravska potřebuje nutně podnikatelského ducha v regionu, právě v oblasti drobných podnikatelů. Proto považuji za zásadní tuto podnikatelskou sféru resuscitovat a vytvořit podmínky pro její další rozvoj.

·         Daňové prázdniny, odpuštění DPH z neuhrazených faktur, náhrada škod způsobených neuhrazenými fakturami, faktury uhradit.

·         Finanční  pobídky pro podnikatele při restrukturalizaci jejich firem na jinou činnost, než kterou doposud prováděli výhradně pro OKD a ztratili zakázky právě „krachem“ této společnosti

·         Státní zakázky pro region – přednostní nabídka pro místní firmy. Ekologické zakázky, průplav Labe-Odra-Dunaj, práce pro zaměstnance útlumového průmyslu a hornictví. Rozvoj drobného podnikání a živnostníků bude podpořen rovněž přestěhováním institucí z Prahy do Ostravy

·         Restrukturalizace Ostravska úzce souvisí mimo jiné i s udržením podnikatelů a živnostníků v tomto regionu. Jejich odchod, či nezájem znovu začít, či raději podnikat jinde, než v tomto regionu, má velmi závažný dopad pro celou oblast. Proto je nutné zajistit podmínky pro jejich podporu a odškodnění.

·         Předložit místním podnikatelům stejné pobídky a možnosti, jako pro zahraniční investory. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama