Ing. Alena Vitásková

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.10.2016 20:35:01

4.bod mého volebního programu

4.bod mého volebního programu

Shrnutí porgramových cílů Aleny Vitáskové

ZÁKON O VYVLASTNĚNÍ MAJETKU PANA BAKALY

·         Podnikání skupiny kolem OKD, NWR vyvrcholilo v insolvenci nejbohatší firmy na Ostravsku. Kompletní rozprodání majetku tohoto kolosu proběhlo způsobem, který musí být prošetřen v trestním řízení. Jako symbol tohoto podnikání je pan Bakala, ale pochopitelně další spojenci, bez kterých by toto podnikání nebylo možné.

·         Vzhledem k tomu, že do této chvíle nejsou provedeny žádné kroky, které by ochránily veřejný zájem, abychom dluhy po tomto podnikání nehradili my, daňoví poplatníci, navrhuji kroky, které jsou  částečně  uvedeny v LEX Bakala. 

·         Insolvenční správce uvádí dluh snad 17 mld. Kč, pohledávka CitiBank 10 mld. Ví daňový poplatník, jaký dluh, či škoda skutečně vznikla po tomto podnikání? Jak tento dluh bude uhrazen a kým? 

·         Nechci, aby tyto škody hradil opět daňový poplatník. Proto podporuji přijetí Zákona o vyvlastnění - znárodnění části majetku pana Bakaly, kdy by se tento majetek vydražil a peníze byly použity právě na odškodnění poškozených, vč. úhrady dluhů po tomto podnikání. 

·         Diskuze, že to nejde,  jsou pro mne úsměvné. Pokud „někdo“ umožnil připravit „děravé zákony“, které panu Bakalovi a jeho spojencům umožnily to, co se s OKD a jejich byty stalo, tak musíme opět zákonem se domoci skutečné spravedlnosti, navrácení bytů a úhrady dluhů nikoliv ze státního rozpočtu, ale z majetku, který byl děravým zákonem získán. 

·         Považuji za výsměch občanům, když majetek bývalého OKD je zpět prodáván státu za nehorázné ceny, viz pozemky Barbora koupeny hejtmanstvím 

·         Z důvodu promlčení je nutné bezodkladné jednání justice a to ve všech směrech, ať již to jsou občanské žaloby, či trestní. Jak je možné, že není snaha dluhy zajistit?

 Požádala  jsem nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby konal.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama