Ing. Aleš Juchelka

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.11.2020 10:32:07 - Alena 12

Omezení nakupování

Proč, když ubývá počet nakažených, zpřísňujete opatření pro nakupování? Do kdy budou platit? Víte ono ne každý si může jít nakoupit kdykoliv a stát třeba po práci ještě ve frontě před krámem je náročné, obzvlášť když vás doma čekají ještě povinnosti = starost o domácnost. Dokážete si omezení představit před Vánoci? Pokud to chápu dobře podle tabulky by omezení v obchodech měla trvat až do konce, tedy i v prvním stupni. To je fakt na hlavu! Je snad stání ve frontě lepší, než když se lidé rozprostřou po obchodě? A proč když jste tedy lidi omezili, tak proč nepovolíte, aby mohli nakupovat všude – tedy otevřít všechny obchody? A počítají se do počtu povolených nakupujících i děti v kočárku? A ještě poslední dotaz, nemělo by se tedy otevřít i v neděli? Takhle je v pátek a v sobotu o to víc nakupujících. Děkuji za odpovědi. Alena

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

06.01.2021 10:32:04 - Ing. Aleš Juchelka

Vážená paní Aleno,
děkuji za Váš dotaz. Nejsem expert na protiepidemická opatření a nehodlám se takto ani zdánlivě postavit jako znalec k tomu, co za správné považují odborníci. Současný systém PES prochází vývojem a snažíme se minimalizovat diskomfort občanů. Nicméně za projev solidarity považuji také ohleduplnost a přemýšlení o tom, kdy a kdo například půjde nakupovat, tedy pracující, kteří nemají možnost než v pozdních odpoledních, resp. večerních hodinách, by se nemuseli míchat se seniory či lidmi, kteří bývají doma dopoledne, jednoduše to chce jen přemýšlet a vzít vážně ctnost ohleduplnosti a zapřemýšlet. Jak asi sama pozorujete, mnoho věcí se mění za provozu, a to ne z důvodu, že by vláda chtěla stále něco upravovat, ale proto, že se v praxi ukázaly nějaké projevy, které nastínily, kde je chyba nebo naopak, kde je dobré třeba posílit.

Moc děkuji za pochopení, jsme v tom všichni, ale věřím, že snad se brzy vše v dobré obrátí,
s pozdravem
Ing. Aleš Juchelka