Ing. Antonín Prachař

  • Přerov
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,34. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.10.2014 20:04:00

Předchozí vlády soutěž na nového provozovatele mýta naprosto zanedbaly

Předchozí vlády soutěž na nového provozovatele mýta naprosto zanedbaly

Vyjádření ministra dopravy Antonína Prachaře k přípravě soutěže na nového provozovatele mýtného systému.

Soutěž na nového provozovatele mýta naprosto zanedbaly předchozí vlády, které v této věci vůbec nedodržely slibované termíny a jednoznačně v přípravě tohoto obrovského tendru zaspaly. Tuto důležitou agendu jsem převzal v situaci, kdy termíny pro řádný výběr nového provozovatele mýta byly již časově napjaté, příprava soutěže ale od mého nástupu pokračuje bez jakýchkoliv průtahů. V souladu se zadáním vlády jsem neprodleně sestavil řídící výbor k tomuto tendru a vypsal otevřenou soutěž na projektového manažera soutěže. Jako každá jiná veřejná zakázka tohoto rozsahu i výběr projektového manažera se řídí lhůtami jasně stanovenými zákonem a ministr do nich nemůže zasahovat, pokud má zakázka zůstat transparentní.

MD obdrželo v otevřeném výběrovém řízení na projektového manažera celkem šest nabídek. Některé subjekty (i mimo okruh uchazečů, kteří podali nabídky) se ale rozhodly využít poslední možnosti podat námitky proti zadávací dokumentaci. MD v této věci dodrželo lhůty dané zákonem a všechny námitky řádně vypořádalo, poslední z nich ve středu 27. srpna. Vzápětí jsem ustavil a jmenoval šestičlennou hodnotící komisi. Ministerstvo dopravy tedy v organizaci tohoto tendru nic nezdrželo, ani nezanedbalo, pouze se striktně drží pravidel daných zákonem o veřejných zakázkách.

MD v tiskové zprávě 11. srpna pouze odhadlo, že „pokud časový harmonogram neovlivní další postup účastníků soutěže, mohl by být projektový manažer vybrán v průběhu září“. Vzhledem k námitkám uchazečů předložených MD se tento termín řádově o dni posunul. Hodnotící komise se pravidelně schází a nabídky podrobně vyhodnocuje. O výběru projektového manažera by mělo být rozhodnuto příští týden, tedy v polovině října. Oproti předchozímu odhadu se tak jedná o zdržení pouze zhruba dvou týdnů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama