Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 9. 2020 12:02:34

Je třeba politiků, kteří hájí zájmy občanů 50 plus

Je třeba politiků, kteří hájí zájmy občanů 50 plus

Každá společnost je tak vyspělá podle toho, jak se umí postarat o své starší spoluobčany. Bejen solidarita, ale i sounáležitost k obci, kraji a k národu je potřebná. A hájit zájmy odbčanů 50+ si považuji za čest.

 Nejen v politických stranách, ale v celé společnosti se vede pomyslná válka generací. Prostě proto, že dnešní třicátníci za své problémy viní předchozí generaci svých rodičů či dokonce prarodičů. Věří totiž, že oni by problémy vyřešili lépe a efektivněji. Dokonce rozpor generací jde tak daleko, že se za pochodu mění politické priority. Například dnes je in ochrana životního prostředí či digitalizace společnosti. Naopak out je kvalita a dostupnost veřejných služeb či výše mezd a penzí. Přitom každá, tedy i naše společnost potřebuje soudržnost, více sounáležitosti a solidarity. A méně individualismu, sobeckosti a hledání nepřátel.

 Každá politická strana má svůj politický program a politiky, kteří jej prosazují. A při jejím prosazování hájí zájmy rozličných společenských vrstev, generací či zájmových skupin. Z tohoto důvodu je důležité, aby politické programy i generační rozložení politických představitelů odpovídalo generačnímu rozložení společnosti. Tudíž je třeba, aby byli voleni i politici, kteří zastupují zájmy občanů 50 plus. A nejen proto, že mají životní i praktické zkušenosti, ale v mnoha případech mají i řešení problémů, které trápí mladou generaci. Příkladem je finančně nedostupné bydlení pro rodiny s dětmi, nedostatek míst v mateřských školkách či omezené možnosti zaměstnání na zkrácené úvazky.

 Přesto, že dnes sociálně demokratická značka poněkud vybledla, je stále politickou stranou, která svým řešením současných problémů světa kloubí zájmy generací a dlouhodobě usiluje  o svobodnou, demokratickou, spravedlivou a solidární společnost. Její levicová politika zahrnuje nejen  ochranu sociálního státu, podporu rodin s dětmi a seniorů, ale i zajištění zaměstnanosti, slušných příjmů i ochranu přírody a životního prostředí. A kdo jiný než zkušení lidé, by tuto politiku měli uvádět v reálný život. Proto volte srdcem a rozumem.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama