Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.06.2024 13:40:12

Sociální demokracii je třeba zachránit pro budoucí generace

Sociální demokracii je třeba zachránit pro budoucí generace

SOCDEM se stala "nežádánou" politickou stranou. Přitom existuje řada témat a problémů České republiky, na které má sociální demokracie řešení. Zřejmě občané-voliči SOCDEM "nepochopili" pro mě nepochopitelnou změnu názvu, barev a loga.

Nad současnou sociální demokracií se smráká a letošní volby do Evropského parlamentu potvrdily tento trend. Výsledek voleb jasně ukazuje, že změna názvu strany i změna jejího vedení ke zlepšení důvěryhodnosti nepomohla, ba právě naopak. Dnes nejde jen o analýzu výsledků voleb, ale vůbec o záchranu této nejstarší české politické strany.

Sociální demokracie vždy stála za občany, především podporovala zájmy zaměstnanců, seniorů a rodin s dětmi. A vždy, když byla součástí vládní koalice, napravovala křivdy předchozích, zejména pravicových vlád. Přesto, že lidé jsou velmi nespokojeni se současnou vládou i s politikou Evropské komise, kritické hlasy sbírají Ano2011, SPD, Stačilo i Turkovi Motoristé. Jak je možné, že před lety vládní politická strana se potácí v politickém deliriu tremens.

Říká se, že kdo nic nedělá, nic nepokazí. To je jednou z příčin poklesu důvěryhodnosti, kdy sociální demokraté přestali hájit zájmy těch, které zastupují. Nastupující progresivismus a takzvaná „modernizace“ strany přispěla k její nečitelnosti. Stačí se podívat na konkrétní postoje sociální demokracie k nosným tématům voleb do EP (migrace, Green deal, válka na Ukrajině), aby bylo jasné, že nejednoznačná a oportunní politika nemůže „přilákat“ žádné nové hlasy.

Sociální demokraté vždy usilovali a usilují o kvalitní a dostupné veřejné služby, o zajištění bezpečnosti občanů a státu, o důstojné mzdy a penze. SOCDEM vidí, že lidé ztrácejí naději v lepší příští, proto volí nové politické strany, coby nositele zlepšení vlastní budoucnosti. Nicméně brzy se ukáže velké zklamání a vystřízlivění z toho, že důvěra vložená v nové politiky a političky se vytratila s podporou populistických a rádoby národoveckých politiků.

Sociální demokracie nechce opakovat staré chyby, které se staly. Prostě proto, že programová a ideová ukotvenost nejstarší politické strany v naší zemi dává záruku osvědčených řešení současných problémů České republiky i Evropské unie. Vždyť to byla vždy sociální demokracie, která na klíčové problémy našla recepty. A to přesto, když ji její koaliční partneři často házeli klacky pod nohy či nasazovali pomyslnou psí hlavu.

SOCDEM usiluje o návrat do poslanecké sněmovny, ale k tomu potřebuje podporu občanů. Bez ní a bez důvěry voličů nebudou moci sociální demokraté prosazovat svůj politický program. Což rozhodně neprospěje nejen naší zemi, ale zejména neprospěje drtivé většině občanů ČR. Zklamání voličů z podpory současné vlády je velké. Proto je třeba stále opakovat, že sociální demokracie je zde stále a že sociální demokraté nabízejí své služby široké veřejnosti.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama