Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 9. 2020 6:46:10

Zajištění obrany a bezpečnosti je zárukou prosperity země

Zajištění obrany a bezpečnosti je zárukou prosperity země

Nechápu ty politiky, kteří v rámci populismu navrhují vystoupení z NATO či z EU. Zastírají onašim občanům, že ČR sama neubrání svoje území a sama neuchrání bezpečnost svých občanů před současnými hrozbami, které nás a nejen nás ohrožují.

Globální svět má i své globální problémy a řadu z nich lze řešit pouze na základě mezinárodní spolupráce. Naše členství v Severoatlantické alianci a v Evropské unii je zárukou globální bezpečnosti. Na straně druhé je třeba budovat své schopnosti k obraně země i k zajištění bezpečnosti našich občanů a jejich majetku. Důležitá je i součinnost bezpečnostních složek, spolupráce zpravodajských služeb a posílení povědomí občanů k obraně vlasti.

Naše země má výborný Integrovaný záchranný systém, který zajišťuje vnitřní bezpečnost, ochranu zdraví a majetku občanů.  Je třeba legislativně ukotvit kybernetickou obranu jako odpověď na kybernetické hrozby. V rámci kybernetické bezpečnosti zajistit bezpečnost základní infrastruktury a veřejných služeb. S tím souvisí i digitální gramotnost a prevence.

Nedílnou součástí zajištění bezpečnosti je boj proti organizovanému zločinu, převaděčství a nelegální migraci. Je třeba zachovat právo země rozhodovat o azylu a vyhoštění. Jsem proti povinným kvótám a jsem pro striktní ochranu schengenských hranic. Dalším problémem jsou klimatické změny, které způsobují řadu komplikací při zajištění zdravotní, potravinové a energetické bezpečnosti. Je třeba mít schopnosti pro řešení pandemií a krizových situací.

Z hlediska obranyschopnosti je třeba dát větší důraz na články 1 a 3 Washingtonské smlouvy a upřednostnit obranu naší země před zahraničními misemi a operacemi. Akceptuji závazek ve výši 2% HDP výdajů na obranu, nicméně je třeba jasně definovat, které srovnatelné náklady lze do toho zahrnovat. A také je logické, že v dnešní post pandemické době nelze o nějakém navyšování rozpočtu armády uvažovat. AČR se musí stát nedílnou součástí IZS, zejména z důvodu jejích schopností a možností zásahu při živelných katastrofách či technologických haváriích. Což se ukázalo i v době boje proti koronaviru.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama