Ing. Bc. Martin Hyský

  • ČSSD
  • Vysočina
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.01.2019 9:09:00

V lesích i na polích Vysočiny se bude sčítat zvěř

V lesích i na polích Vysočiny se bude sčítat zvěř

Kolik se v přírodě Vysočiny pohybuje srnčí zvěře, prasat divokých nebo např. zajíců, ukáže připravované sčítání zvěře.

V letošním roce připadají termíny na 2. února a 2. března, kdy se do lesů a polí v Kraji Vysočina vydají uživatelé honiteb – myslivci, aby za pomoci přímého pozorování, kontroly stop i dalších znaků výskytu stanovili počet zvěře.

„Letošní zima se sněhem sčítání zvěře přeje. Přítomnost sněhu totiž zvyšuje přesnost pořizovaných statistik. V průběhu zimy a často i v období nepříznivého jara některé druhy zvěře uhynou. Když máme přehled o počtu jednotlivých druhů, myslivci mohou situaci přizpůsobovat intenzitu lovu, aby počty odpovídaly zákonným limitům,“ vysvětluje krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.

Povinnost sčítání definuje zákon o myslivosti a pravidelná kontrola stavů je navíc nutná i pro dobré hospodaření v honitbách. „Změny v počtech zvěře v jednotlivých honitbách v loňském roce budou známé začátkem letošního dubna,“ dodal Martin Hyský.

Porovnání nejčastějších druhů lesní zvěře 2017/2018:  srnčí zvěř – 27 759/28 989 ks, prase divoké – 3530/2900 ks, zajíc polní – 24 084/23 448 ks, kachna divoká – 12 523/10 355 ks.

Z dostupných statistik Kraj Vysočina je zřejmé, že např. stavy lišek (6,5 tisíce ks) se v posledních sčítáních téměř nemění, stejně jsme na tom na Vysočině s počtem kun (7,5 tisíce ks). Komu se daří? Jednoznačně populaci vrány obecné a bobra obecného.

Trvale vykonává v honitbách Kraje Vysočina právo myslivosti téměř osm tisíc osob.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama