Ing. Bohuslav Chalupa

ex-poslaen PSP ČR, konzultant obrana a bezpečnost
  • ANO 2011
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.04.2019 13:43:26

Je dohoda předchozí vlády o 1,4% HDP na obranu v roce 2020 jen cárem papíru?

Je dohoda předchozí vlády o 1,4% HDP na obranu v roce 2020 jen cárem papíru?

VYZÝVÁM Ministerstvo financí, premiéra ČR a vládu ČR, ABY TATO DOHODA - závazek, BYLA JEDNOZNAČNĚ DODRŽENA - neb ani já, a předpokládám ani Hnutí ANOzroku2011, si nechce dělat "z huby trhací kalendář".

Vzhledem k tomu, že pod Dohodou parlamentních stran, respektive stran vládní koalice v roce 2013 - 2017 na zvýšení rozpočtu pro obranu (pouze) na 1,4 % je za Hnutí ANOzroku2011 můj podpis,

VYZÝVÁM Ministerstvo financí, premiéra ČR a vládu ČR, ABY TATO DOHODA - závazek, BYLA JEDNOZNAČNĚ DODRŽENA 
- neb i ani já, a předpokládám ani Hnutí ANOzroku2011, si nechce dělat "z huby trhací kalendář".

ZÁROVEŇ VYZÝVÁM POSLANCE Parlamentu ČR, aby se intenzivně zabývali celou problematikou vztahující se k závazku ČR v NATO.

Z hlediska REÁLNÉHO plánování rozpočtu pro obranu jsou pofidérní 2% HDP nesmyslem a mantrou, která brání skutečně kvalitnímu plánování včetně akvizic, a zvážili možnost závazného a neměnného navyšování rozpočtu MO v absolutních číslech, cestou Zákona, a to na dobu nejméně 10 let.  A to tak aby v roce 2025 bylo dosaženo průměrné hodnoty 2% HDP ČR za posledních 10 let.

Zároveň se osobně domnívám, že snaha ODS uzákonit ona nesmyslná 2% HDP na obranu Zákonem, před hlubší diskusí o problémech paralýzy plánování a akvizic v prostředí branných a bezpečnostních složek lze považovat spíše za sabotáž úsilí o obnovu bojeschopnosti armády ČR.

Děkuji
Rozum a srdce

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout