Ing. Bohuslav Chalupa

kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.05.2017 12:37:35

Politika smíření a odvahy?

Politika smíření a odvahy?

"Bělobrádek je sebevědomý a odvážný politik" (Posselt) "Bělobrádek mi připomíná Luxe, prostě talent" (Pithart)

Sjezd KDU-ČSL schválil vytvoření volební koalice s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Delegáti rovněž potvrdili v čele strany pro další dva roky Bělobrádka.....

V souvislosti s avizovanou účastí Vicepremiéra vlády P. Bělobrádka na Sudetoněmeckém sjezdu by mne skutečně zajímal názor občanů a starostů obcí v našem pohraničí. Na co? Například na to, že 72 let po II. Světové válce ještě někdo v Evropě, pro významnou část území České republiky, ještě používá pojmenování Sudety?!... Jaký názor mají například na stále ve vzduchu visící naděje některých Němců na vracení majetku atp....

Vůbec jsem nepochopil, proč pan Bělobrádek, jako místopředseda vlády České republiky, která byla našimi západními spojenci v roce 1938 obětována Mnichovskou dohodou a vydaná Hitlerovi jako úlitba, obětní beránek, za pouze dočasný mír v tehdejší Evropě, jede na sudeťácký sjezd.
Naše země byla v roce 1938 za vydatné pomoci německé 5. kolony předhozena Hitlerovi a následně katům jako byl H.L. Haidrich a K.H. Frank. 

Nepopírám, že v tisícileté historii království Českého a říše Římské, Českého národa, sehrála německá menšina jistě pozitivní úlohu při osidlování našeho pohraničí, rozvoji těchto oblastí, rozvoji textilního průmyslu, sklářství, obchodu atd. 

Bohužel po nástupu Hitlera k moci ztratila tato menšina, při vidině světovlády a slovanských otroků, soudnost a morální právo být někým, kdo by měl mít kdykoli v budoucnosti právo ovlivňovat naše další dějiny. 

Většina se aktivně, jako sudeťáci, připojili ke Konradovi Henlainovi a aktivně, zločinně asistovali při vraždách a vyhánění svých českých sousedů z jejich, po generace budovaných domovů, do českého vnitrozemí. Jejich hrdě vztyčené hajlující paže, vítali nacistická vojska a bestie v uniformách SS definitivně pohřbily vše dobré, čím generace předků těchto sudetských Němců, dnes Landsmanšaftu, kdy přispěli k rozvoji českého státu. 

Pokud někdo má projevit lítost, omluvit se a žádat o přijetí u českých politiků, pokorně usilovat o narovnání vztahům, včetně doplacení válečných reparací, pak je to především Landsmanšaft, kdo by měl obrazně řečeno pokleknout a žádat o odpuštění, nikoliv politik, který se považuje za reprezentanta Českého národa.

A docela by mne zajímalo, zda tuto "reprezentaci" schválila Vláda ČR, neboť pan Bělobrádek nereprezentuje jenom sebe a svůj "Luxovský" politický styl, ale jako člen vlády reprezentuje celou Českou republiku, nás všechny.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama