ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.04.2010 6:02:39

Interpelace na ministra Slamečku

Interpelace na ministra Slamečku

Interpelace byla přednesena 15. 4. a týká se obce Holohlavy, která leží na frekventované silnici I. třídy č. 33 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Občanům nebyly ŘSD ani Ministerstvem dopravy poskytnuty požadované informace, proto podali žalobu.

Vážený pane ministře,

obec Holohlavy leží na frekventované silnici I.třídy č. 33 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Právě hluk z dopravy přiměl občany, které zastupoval Josef Nosek, aby se 15. května 2009 obrátili dopisem s žádostí o informaci o hladině hluku, vibrací a prašnosti z dopravy na ŘSD, správa Hradec Králové. Neobdržel však vůbec žádnou reakci a neobdržel žádnou reakci ani na stížnost o měsíc později. Ani vyřízeno, ani odmítnuto, prostě nic.

Rovněž dopis-stížnost, který jmenovaný odeslal na Ministerstvo dopravy 18. ledna 2010 dopadl stejně, nejspíš skončil také v koši. Občanům tedy nezbylo než podat žalobu podle zákona č. 106/1999 o svobodném přístupu k informacím. Výdaje a energie spojené se soudním projednáváním jsou absolutně zbytečné a koneckonců i tyhle peníze ve státním rozpočtu mají svůj původ ve vybraných daních.


Jménem těchto lidí žádám o sdělení, z jakých důvodů pracovníci Vaší podřízené organizace i Ministerstva dopravy ignorují dopisy občanů a jednají tak, že je třeba ŘSD žalovat, aby se dostali k informacím, na které mají nárok už od ledna 2000.

Dále žádám o sdělení, jaká opatření hodláte přijmout, aby se Vaši podřízení  už dále nechovali k občanům, z jejichž daní jsou živi, jako ke vzduchu.


Nesmíte se proto divit, že holohlavští občané žádají, aby byl vyměněn vedoucí hradecké správy ŘSD a protože nemají partnera, sami laicky navrhují, aby byla zbudována kruhová křižovatka na okraji obce, vyměněna okna za neprůzvučná, postaveny protihlukové stěny, omezena rychlost atd .

Pro dokreslení celého problému chci říci, že řešením problémů lidí žijících podél celé přetížené komunikace E67 mezi Hradcem Králové a hranicí s Polskem je výstavba D11. Pomohla by výstavba D11 i po více částech, po připravených úsecích, z obou směrů .

v Hradci Králové  18. 3. 2010   

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama