Ing. Dita Charanzová, Ph.D.

  • BPP
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.03.2016 19:36:00

Žádáme, aby i česká strana prosazovala kroky k osvobození vězněné pilotky

Žádáme, aby i česká strana prosazovala kroky k osvobození vězněné pilotky

Skupina 57 evropských poslanců podepsala dopis adresovaný vysoké komisařce Federice Morgerini, v němž žádají okamžité přijetí sankcí vůči osobám, které se na únosu, obvinění a věznění ukrajinské pilotky a členky ukrajinského parlamentu N. Savčenko.

Mezi signatáři listu je také šestice českých europoslanců, včetně Dity Charanzové: „O této iniciativě jsme dopisem kolegyně Šojdrové informovali českého ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka. Žádáme jej, aby také česká strana v rámci pondělního zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) prosazovala kroky vedoucí k osvobození vězněné pilotky.“ Naďa Savčenková je zadržována od června 2014, kdy byla unesena a nelegálně převezena z Ukrajiny do Ruska. Na protest proti svému zadržení a samotnému procesu začala 3. března držet tzv. suchou hladovku, kdy odmítá stravu i tekutiny.

Dopis_Ministr_Zaorálek_Šojdrová.pdf

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama