Ing. František Laudát

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.11.2022 10:07:00

Merkelová neměla páky

Merkelová neměla páky

Komentář na facebookovém profilu k důsledkům politiky německé exkancléřky Angely Merkelové

 Německo, stejně jako všichni v Evropě, se potýkají s důsledky ruské politiky exkancléřky Angely Merkelové. Nemalá část Němců jí dokonce před časem vyzvala k veřejné omluvě. Když se jí novináři ptali na její proruskou politiku po invazi 24. února letošního roku, zatvrzele (i v následujících měsících) tvrdila, že ničeho nelituje.

Jelikož je stále více lidem, kteří nemají IQ tykve, jasné, že Putin je válečným zločincem a jeho Rusko teroristickým státem, posunula se trochu dál, ale uznání chyby, omluvu ani lítost nečekejte. Podle nejnovějšího vyjádření ke konci své dlouhé kariéry už neměla páky, jak na Putina působit. Prý ho zajímá jen moc a nic jiného. Končící politička už je pro něj jen zbytečná ztráta času.

Při nástupu do funkce se německý kancléř Scholz nechal slyšet, že bude jako Merkelová, byť je formálně z druhého politického tábora. Tím chtěl Němce uklidnit, neboť šestnáct roků byla Angela pro své občany ztělesněním nehybnosti, jistot a především veliké prosperity. Po začátku ruské únorové invaze na Ukrajinu ještě Scholz v politice Angely pokračoval a politici a kapitáni tamního průmyslu nečekali, že se Ukrajinci budou statečně bránit, ale čekali rychlé vítězství Putina. Proto to až trapné a ostudné nicnedělání s podporou krvácející Ukrajiny.

Asi vzpomínáte na dodávku starých přileb a rezavých nábojů do děl. To se zaplaťpánbůh změnilo. Nedávná kauza s prodejem části akcií přístavu v Hamburgu Číně však ukazuje, že Německo si s vlastní bezpečností a ekonomickou nezávislostí zahrává i nadále. A s ohledem na jeho význam pro Evropu si tím pádem zahrává i s celou Evropskou unií. Dříve bylo Německo über alles, teď to vypadá, že kšeftování je pro ně über alles.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama