Ing. František Laudát

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19. 4. 2015 16:26:00

Šlechtová nebo Wagenknecht? Nebo že by Babiš?

Šlechtová nebo Wagenknecht? Nebo že by Babiš?

Paní ministryni Šlechtové došla s prvním náměstkem ministra financí Babiše Wagenknechtem trpělivost. Jeho tzv. audit zavinil, že Česko nemůže čerpat dotace z EU v novém programovacím období.

Kdo měl možnost poznat mediálního Mydláře české korupce Wagenknechta, příliš překvapen není. Chtělo by se slovy klasika z kultovní Pyšné princezny zvolat: „Poznávám tě jasná!“. Wagenknechtovy spisky vydávané za audity by byly k smíchu, pokud by za nimi nenásledovaly hrozby velkých finančních ztrát veřejného sektoru, policejní zásahy, vyšetřování lidí, kteří sotva chápou, co se děje a logicky tučná sousta pro právní zástupce. Ani mě nepřekvapuje, že Lukáš Wagenknecht nereagoval na připomínky Ministerstva pro místní rozvoj a rovnou svůj spisek poslal do Bruselu. Paní ministryně bude mít velmi obtížnou úlohu vysvětlit, koho ministr Babiš zaměstnává na pozici prvního náměstka. Do skládačky Wagenknechtovy akce snad chybí už jen v předstihu obeznámená média. Proč o tom píšu? Vzpomeňte si na předloňský rok a projekt výstavby metra z Dejvic do Motola. Stejný protagonista, stejný scénář. Jenže tehdy si vysloužil u Babiše ostruhy. Pokud pan vicepremiér Babiš není sebevrah, tentokrát si jeho někdejší korupční bijec vyslouží kopačky.

Poslední akce Wagenknechta však svědčí o chaosu, který se zjevně na Ministerstvu financí viditelně šíří. Zatím byli vyhozeni Wagenknechtovi podřízení. Ale pan Babiš, jako obvykle, neměl šťastnou ruku. Asi spěchal do USA za Bloombergem a do cesty se mu připletl ke své smůle jakýsi Gulászi. Nejen toho to stálo místo.

Zvěsti o profackovaném Wagenknechtovi pan vicepremiér razantně popřel. Určitě bude poslance koncem dubna při jednání Sněmovny zajímat, jak je možné, že klíčový dokument odejde z Ministerstva financí zřejmě bez vědomí ministra? Nebo snad Babiš chce zarazit eurodotace ? A co na to premiér Sobotka? Jak dlouho bude chaotizaci resortu financí nečinně přihlížet? Myslím, že nadešel čas, aby šéfredaktor Léko z Lidových novin vydal pokyn k sepsání úvodníku na téma Wagenknecht. Jinak se Andrej Babiš nestačí divit, co mu auditor Wagenknecht ještě nadrobí. Nejen jemu, ale i této zemi.

František Laudát, poslanec TOP 09

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama