Ing. František Laudát

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 12. 2013 11:31:04

Snižování rozpočtů na vědu a výzkum je skandální

Snižování rozpočtů na vědu a výzkum je skandální

Poslanci TOP 09 na jednání rozpočtového výboru jasně vystoupili proti návrhu Rusnokovy vlády a rodící se vládní koalice připravit vědu a výzkum o zhruba dvě miliardy korun.

TOP 09 zásadně nesouhlasí se skandálním návrhem rozpočtového výboru, který snižuje provozní prostředky na vědu a výzkum.

Rozpočtový výbor dnes schválil usnesení, jehož iniciátorem je vznikající vládní koalice, a které neváhá snížit i provozní prostředky na vědu a výzkum.

„Rozpočtový výbor v pátek neschválil můj návrh, aby se do kapitoly ministerstva školství přesunulo 950 milionů korun z kapitoly ministerstva zemědělství, konkrétně z části Podpora agropotravinářského komplexu,“ upozornil po jednání poslanec František Laudát s tím, že i další návrhy TOP 09 na podporu školství, vědy a výzkumu byly vznikající vládní koalicí smeteny ze stolu, pouze s výjimkou spíše formálních návrhů.

„Poslanci TOP 09 chtěli posílit nejvýznamnější výzkumné instituce jako je technologická agentura, grantová agentura a akademie věd dalšími 950 miliony korun. Koalice ale dala jasně najevo, že raději posílí agropotravinářský komplex,“ zhodnotil dnešní jednání Laudát.

TOP 09 tak s politováním konstatuje, že se po skončení Nečasovy vlády dramaticky zhoršuje financování vědy a výzkumu v České republice, což zásadním způsobem nadále snižuje konkurenceschopnost české ekonomiky.

Rusnokova vláda již snížila peníze pro vědu, výzkum a inovace o 1 miliardu korun oproti návrhům bývalého ministra financí Miroslava Kalouska. Poslanci ČSSD, ANO a KDU-ČSL chtějí tento devastující přístup k české vědě ještě zesílit.

„Všechny návrhy, které směrují k podpoře vědy, výzkumu a inovací budeme předkládat znovu při druhém čtení státního rozpočtu. Vznikající koalice ohrožuje budoucnost konkurenceschopnosti české republiky omezováním vědy a výzkumu, proti čemuž budeme bojovat,“ dodal Laudát.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout