Ing. František Laudát

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

04.10.2015 23:32:18 - Alex Potměšil

Dobrý den pane Laudáte.

USA vyčítají Rusku, že nerozlišují umírněnou opozici a radikální opozici v Sýrii.
Můžete prosím popsat, pod kterou opozici patří "Lékaři bez hranic", které koaliční jednotky NATO, ve kterých je zastoupena i naše republika, vybombardovali? Děkuji za odpověď.Alexandr

Odpověď

19.10.2015 8:51:16 - Ing. František Laudát
Pokud jste absolvoval vojenskou službu, víte, že armáda pracuje pod jistou mírou stresu, a ve válce už je to stres obrovský. Ten samozřejmě přináší chyby, které občas končí tragédiemi. To se stalo i v případě nemocnice Lékařů bez hranic. Nikdo nezpochybňuje zásluhy o osvobození naší vlasti v roce 1945. Vyčítal byste dnes osvoboditelům, že mylný nálet na Vysočině stál život desítky civilistů? Nikdo takovéto chyby nedělá úmyslně. A takto to bylo i v případě náletu na nemocnici. Proč by tohle vojáci dělali? Aby měli zlou pověst a zhoršili svoje postavení ve válce?
     Situace v Sýrii je tragická. Myslím, že je to nepřehledná občanská válka, kde jednoznačně férová síla není žádná. Potom máte na výběr mezi menšími a většími zlosyny. Osobně jsem dalek toho teď říkat, kdo může nejúčinněji situaci přivést alespoň k nějakému míru. Hrdlořezové z ISIS to určitě nejsou a Asad má ruce od krve také hodně moc. U ostatních aktérů války nevím.

                                                    Laudát