Ing Hana Jandová

  • TOP 09
  • Praha 12
  • infrastruktura
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2015 20:48:31

Staronová koalice - stejné praktiky

Staronová koalice - stejné praktiky

Městskou část Praha 12 řídí koalice ANO, Změna pro Prahu 12 a ČSSD. V devítičlenné radě je osm placených postů, kompetencí stejně jako v minulosti. Neuvolnění místostarostové mohou při práci na radnici podnikat nebo radit na ministerstvu.

Koalice z roku 2010 ve složení Změna Pro Prahu 12 (zejména KDU-ČSL), ČSSD s podporou KSČM se vrací na radnici Prahy 12, tentokrát díky spojení s ANO 2011, které na Praze 12 vyhrálo volby. Starostkou se stala Daniela Rázková ze Změny pro Prahu 12 ( KDU-ČSL ), bývalý starosta a nyní i poslanec František Adámek z ČSSD zastává  pouze placenou funkci místostarosty s kompetencí - investice . Lídr ANO Michal Pinc kandidoval v roce 2010 se Změnou pro Prahu 12 , ale do zastupitelstva se tehdy nedostal. Nyní má na starosti majetek jako neuvolněný místostarosta s příjmem o málo nižším než ve funkci uvolněné.

Průběh ustavujícího zasedání ukázal, že se vrací nedemokratické postupy, které praktikovala koalice až do svého pádu v dubnu 2012. Celé zasedání bylo poznamenáno zmatky a opakovaně byla snaha o prosazení záměrů nové koalice v rozporu s jednacím řádem zastupitelstva. Obnovená koalice včetně vítěze voleb  ANO 2011 se snažila prosadit své body do programu zastupitelstva, aniž měli opoziční zastupitelé možnost se s návrhy seznámit.

Nejsilnější opoziční strana TOP 09 i přes podporu ODS a Zelených (společně s Piráty a Les)nezískala ani předsedu kontrolního výboru. Veškeré posty obsadila stejně jako v minulosti pouze koalice a KSČM. Zároveň nové vedení radnice rozšířilo počet výborů o další dva a do čela těchto výborů následně zvolilo své zastupitele.

Novinkou je  zavedení příplatku pro řadové zastupitele za účast ve výborech a komisích.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout