Ing. Jan Bartošek

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.06.2019 16:23:21

Spoušť po nacistickém řádění je neskutečná

Spoušť po nacistickém řádění je neskutečná

V sobotu 15. června navštívil poslanec a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek Lidice, aby v Lidicích památku nevinných lidí, jejichž život ukončil nacistický režim.

„Mrzí mě, že i v dnešní době se najdou lidé, kteří nedokáží vyjádřit úctu k těmto lidem. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč někdo v noci jde a ukradne jednu sochu z památníku na pietu dětí. Jakoby se nic nedělo. Jakoby úcta k lidskému životu nic neznamenala. Přesně to se v Lidicích před devíti lety stalo,“ prohlásil Jan Bartošek

„Spoušť po nacistickém řádění je neskutečná. Chtěli, aby se zapomnělo. Proto Lidice srovnali se zemí. Kámen na kameni nezůstal. Ale z naší paměti tuto událost nesmí smazat. My nesmíme zapomenout. V úctě vzpomínejme na tyto nevinné spoluobčany a poučme se, že naslouchat jednoduchým řešením radikálů může mít otřesné následky. A nesme i v dnešní době příklad tamního faráře Josefa Štemberky, který se nebál postavit za slabé a chtěl se obětovat místo dětí,“ dodal.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout