Ing. Jan Hajda

Zemřel dne 27.2.2018
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

23.12.2015 10:44:09 - zemědělec

ČSSD

Tohle řekl pro PL místopředseda Sobotka a mě by zajímala vaše reakce:
Moje zkušenost je taková, že my tu pracujeme ve výborech, se senátory z řad sociální demokracie se shodneme na pozměňovacích návrzích, na změnách. Ale pak přijde den pléna, šéfové z ČSSD zavelí a celá senátorský klub ČSSD hlasuje jako jeden muž. To není úplně konzistentní přístup. Je to mocenské rozhodování
Děkuji

Odpověď

30.12.2015 10:51:52 - Ing. Jan Hajda

Jsem rád, že místopředseda Senátu Přemysl Sobotka jako opoziční politik hodnotí práci ve výborech pozitivně.

Sám jako předseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu se snažím respektovat stanoviska opozičních senátorů, neboť je nutné vidět i to, že jsou osobnostmi ve svých regionech a jsou schopni k dané problematice zaujímat dobrá stanoviska. Ovšem ta shoda v závěrečném hlasování nemůže být stoprocentní, neboť i členové ČSSD musí respektovat volební program a stávající ekonomickou situaci.

Například v rámci projednávání zákona o rozpočtovém určení daní zřejmě nebyl jediný senátor, který by byl proti navýšení finančních prostředků obcím a městům. Hlasování jsme přizpůsobili skutečným možnostem státního rozpočtu, což si myslím, je také odpovědnost politiků, respektovat reálný stav hospodářství ČR a jeho finanční možnosti.