Ing. Jan Hajda

Zemřel dne 27.2.2018
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.02.2017 16:07:31 - Šarlotka

kvalita potravin - pokračování

Dobrý den, to co píšete je pravda, je se ale ptala na něco jiného, a pokud vám rozumím dobře, vy to nevnímáte jako problém, který je třeba řešit? Nedivte se ale pak, že lidé raději utrácí za hranicemi. Například do Německa nebo Polska jezdí lidé v dost velkém počtu pro potraviny, oblečení, hygienu.

Odpověď

20.02.2017 11:24:02 - Ing. Jan Hajda

Dobrý den,

Vážená paní,

ještě jednou odpovídám na Váš dotaz:

  1. Domnívám se, že  ministr zemědělství M. Jurečka nemá šanci prosadit v rámci EU stejnou kvalitu potravin  pro všechny země ve vztahu k ceně. Každá země má jiný přístup a cenu určují obchodní řetězce nikoliv producenti potravin. Síla obchodních řetězců je taková, že toto považuji za nereálné.
  2. S druhou částí Vaší připomínky souhlasím, česká strana by měla více hovořit do kvality dovážených potravin, aby splňovaly určité standarty.
  3. Vzhledem k tomu, že spolupracuji na rozborech kvality potravin s Potravinářskou komorou ČR, musím konstatovat, že některé potraviny, prodávané u nás, by se v okolních zemích nemohly prodávat. Je zde i další faktor, a to český spotřebitel, jehož zajímá ve většině případů cena, nikoliv kvalita, čehož obchodní řetězce plně využívají.
  4. Zásadně to vnímám jako velký problém z pohledu kvality potravin i jejich ceny, ve vztahu k českým spotřebitelům.